23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prasa cytuje słowa Papieża

Ocena: 0
968

Prawie wszystkie poniedziałkowe wydania gazet w Meksyku w relacjach z papieskiej pielgrzymki umieszczają na pierwszym miejscu apel Franciszka z niedzielnej Mszy świętej w Ecatepec, aby pokonać "handlarzy śmiercią".

2016-02-15 15:39
tom (KAI) / Miasto Meksyk, mz
fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Gazeta "El Universal" pisze o poruszających scenach podczas wizyty papieża w szpitalu pediatrycznym w Mieście Meksyk i tytułuje relację: "Móc pozdrowić papieża – ostatnie życzenie z Fatimy". Równocześnie dziennik wskazuje na papieski apel: "Uczyńcie z błogosławionej ziemi meksykańskiej ziemię możliwości" i wybija na pierwszym miejscu: "Nie można handlarzom ludźmi pozwolić na niszczenie rodzin". Podobnie gazeta "Excelsior": "Papież wzywa do kształtowania nowej wrażliwości i otwarcia oczu na niesprawiedliwości. Meksykanie muszą stanąć w jednym szeregu aby zastopować handel śmiercią".

Również gazety "La Jornada" i "Milenio" cytują papieski apel: "Uczyńcie z błogosławionej ziemi meksykańskiej ziemię możliwości, z której nie trzeba emigrować, aby marzyć; gdzie nie trzeba być wyzyskiwanym, aby pracować; gdzie nie rozpacz i ubóstwo wielu nie musi skłaniać do oportunizmu nielicznych. Ziemi, która nie musi opłakiwać mężczyzn i kobiet, młodzieży i dzieci, wpadających w ręce i niszczonych przez handlarzy śmierci".

Na swojej stronie internetowej "Milenio" pisze także o "terapii sympatii i przychylności" jaką papież zastosował podczas wizyty w szpitalu pediatrycznym im. Federica Gomeza w stolicy Meksyku.

Również w ojczyźnie papieża, Argentynie, kazanie z Ecatepec jest głównym tematem relacji i komentarzy mediów. "Papież pragnie Meksyku bez wykorzystywanych uchodźców i handlarzy śmiercią" – pisze dziennik "Clarin." A konkurencyjna wobec niego gazeta "La Nacion" pisze: "Franciszek wzywa Meksyk aby był krajem, z którego nikt nie musi emigrować".

Także gazety w USA szeroko relacjonują wizytę papieża. "New York Times" pisze: "Będąc w Ecatepec, jednym z największych, najbiedniejszych i najbardziej dotkniętych przemocą miast w Ameryce Łacińskiej papież znalazł się w centrum kryzysu tożsamości Meksyku". Natomiast "Washington Post" na pierwszej stronie tytułuje relację z wizyty Franciszka: "Papież ostrzega przed niebezpieczeństwem nadmiaru bogactwa i próżnością".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 
- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -