24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prasa o młodych, Kościele w Polsce i Auschwitz

Ocena: 0
645

Pełne radości i optymizmu święto powitania młodych uczestników 31. Światowego Dnia Młodzieży, uroczystości 1050-lecia chrztu Polski na Jasnej Górze i papieska wizyta w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau zdominowały dzisiejsze doniesienia prasowe z drugiego dnia wizyty Ojca Świętego w Polsce.

2016-07-29 11:49
st (KAI) / Kraków, mz

„Papież: młodzi chcą zmienić świat – niech świat na was patrzy i uczy się od was” – tak swoją relację z uroczystości powitania uczestników 31 Światowego Dnia Młodzieży zatytułował włoski dziennik katolicki – „L’Avvenire”. Zamieszczono szczegółową relację z wydarzeń drugiego dnia papieskiej pielgrzymki, publikując szereg zdjęć zarówno z Jasnej Góry, jak i Krakowa. Luigi Accattoli na łamach „Corriere della Sera” stwierdza, że to święto młodych jest wielkim sukcesem Kościoła, który zawdzięcza on św. Janowi Pawłowi II. Odbywa się ono jakby na cześć wielkiego papieża, który z Krakowa przybył do Rzymu.

Francuski dziennik „Le Figaro” w swojej relacji podkreśla papieski apel do młodych, aby się nie lękali i nie ulegali pokusie zamykania się w izolacji. Jean-Marie Guénois przypomina, iż Jasna Góra jest duchową stolicą Polski, a nasza ojczyzna jednym z najbardziej katolickich krajów Europy.

Angielski dziennik katolicki, „The Catholic Herald” podaje iż liczba wiernych zgromadzonych na Jasnej Górze przekroczyła pół miliona. Zauważa także niespodziewaną wizytę Ojca Świętego u chorego kard. Franciszka Macharskiego. Natomiast „La Croix” skoncentrował się na wizycie Franciszka w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Przypomina, że to trzeci z kolei Następca św. Piotra odwiedzający to miejsce eksterminacji ponad miliona niewinnych osób. Zaznacza, że wizyta ta ma miejsce w okresie Jubileuszu Miłosierdzia, w którym dominuje kwestia przebaczenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -