20 września
czwartek
Filipiny, Eustachego, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pranie brudnych pieniędzy w Watykanie? Dochodzenie ws. finansów chóru Kaplicy Sykstyńskiej

Ocena: 0
359

Watykański wymiar sprawiedliwości wszczął dochodzenie w sprawie finansów chóru Kaplicy Sykstyńskiej - podał w środę portal Vatican Insider. Śledztwem objęto szefa chóru oraz jego dyrektora administracyjnego.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Według portalu podejrzenia wobec kierownika chóru księdza Massimo Palombelli i dyrektora administracyjnego Michelangelo Nardelli dotyczą nieprawidłowości w zarządzaniu pieniędzmi, wpływającymi za koncerty na konto we włoskim banku. Śledczy podejrzewają pranie brudnych pieniędzy, ich sprzeniewierzenie i oszustwo.

Jak podano nieoficjalnie, wszystko wskazuje na to, że obaj szefowie słynnego chóru mieli dostęp do konta, przez które przechodziły wpływy z występów. Pieniądze te były przeznaczane na ich osobiste wydatki.

Vatican Insider dodaje, że Nardella został zawieszony w lipcu z powodu innego postępowania administracyjnego przeciwko niemu.

Wewnętrzne postępowanie wszczęto też w reakcji na skargi niektórych rodziców chórzystów dotyczące sposobu słownego traktowania ich dzieci przez maestro Palombellę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI