21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pranie brudnych pieniędzy w Watykanie? Dochodzenie ws. finansów chóru Kaplicy Sykstyńskiej

Ocena: 0
1073

Watykański wymiar sprawiedliwości wszczął dochodzenie w sprawie finansów chóru Kaplicy Sykstyńskiej - podał w środę portal Vatican Insider. Śledztwem objęto szefa chóru oraz jego dyrektora administracyjnego.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Według portalu podejrzenia wobec kierownika chóru księdza Massimo Palombelli i dyrektora administracyjnego Michelangelo Nardelli dotyczą nieprawidłowości w zarządzaniu pieniędzmi, wpływającymi za koncerty na konto we włoskim banku. Śledczy podejrzewają pranie brudnych pieniędzy, ich sprzeniewierzenie i oszustwo.

Jak podano nieoficjalnie, wszystko wskazuje na to, że obaj szefowie słynnego chóru mieli dostęp do konta, przez które przechodziły wpływy z występów. Pieniądze te były przeznaczane na ich osobiste wydatki.

Vatican Insider dodaje, że Nardella został zawieszony w lipcu z powodu innego postępowania administracyjnego przeciwko niemu.

Wewnętrzne postępowanie wszczęto też w reakcji na skargi niektórych rodziców chórzystów dotyczące sposobu słownego traktowania ich dzieci przez maestro Palombellę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -