9 sierpnia
niedziela
Romana, Ryszarda, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Poznań: tłumy na Mszy za śp. o. Jana Górę

Ocena: 0
1554

Tłumy poznaniaków uczestniczyły we Mszy świętej sprawowanej wieczorem 22 grudnia w poznańskim klasztorze ojców dominikanów w intencji śp. o. Jana Góry i jego dzieł: Lednicy, Hermanic i Jamnej.

2015-12-23 09:24
bt / Poznań (KAI), mz
fot. PAP/Paweł Jaskółka

Zebranym na liturgii towarzyszył portret ojca Góry, a na ołtarzu stała pamiątka po św. Janie Pawle II, którą najbardziej ukochał – odlew ręki papieża. O oprawę Mszy zadbał zespół „Siewcy Lednicy”. Do tej nazwy nawiązał też w homilii współbrat ojca Góry, o. Wojciech Prus, prezes dominikańskiego Wydawnictwa W drodze. − Ojciec Jan jest siewcą Lednicy, siewcą słowa, siewcą miłosierdzia, miłości, Ewangelii. Do ostatniego momentu swojej ziemskiej pielgrzymki siał w nas ziarna słowa, które my teraz zbieramy i dalej będziemy je nieśli – zauważył o. Prus dodając, że o. Jan Góra był siewcą, który zarażał entuzjazmem.

− Chcemy się modlić za jego duszę prosząc, aby dobry Bóg przyjął go do siebie. Ale też chcemy modlić się za nas wszystkich, którzy pozostaliśmy sierotami – przyznał przewodniczący liturgii o. Michał Pac, przeor poznańskich dominikanów.

Mszę świętą sprawowaną za zmarłego dominikanina zakończył wspólny śpiew pieśni „Abba Ojcze”, po której przez wiele minut rozbrzmiewały w kościele oklaski na cześć ojca Jana Góry.

W poznańskim klasztorze dominikanów wystawiona została Księga pamiątkowa, podobnie jak w ośrodkach na Lednicy i Jamnej. Wpisywać można się również do Księgi zamieszczonej na stronie www.lednica2000.pl.

Na zakończenie Eucharystii młodzi z Ruchu Lednickiego zapowiedzieli też, że pogrzeb o. Jana Góry, który odbędzie się 30 grudnia, transmitować będzie jeden z kanałów telewizji publicznej. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele ojców dominikanów w Poznaniu. Pogrzeb natomiast planowany jest o godzinie 14.30 na Polach Lednickich.

Dominikanin o. Jan Góra, znany duszpasterz akademicki, twórca Spotkań na Lednicy, przyjaciel Jana Pawła II zmarł 21 grudnia o godz. 19.33 w wieku 67 lat.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 9 sierpnia

Niedziela, XIX Tydzień zwykły
 «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»
+ czytania liturgiczne (rok A, II): 1Krl 19,9a.11-13a; Ps 85,9ab.10-14; Rz 9,1-5; Mt 14,22-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ komentarz tygodnika Idziemy

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter