19 marca
wtorek
Józefa, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pożegnanie Matki

Ocena: 0
3798

Od wczesnych godzin przedpołudniowych do kościoła Najczystszego Serca Maryi na warszawskim Grochowie, gdzie zaplanowano diecezjalne pożegnanie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, zmierzały rzesze wiernych.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

W czasie oczekiwania modlitwy i śpiew prowadził ks. Roman Kot, moderator Kół Różańcowych diecezji warszawsko-praskiej. Jasnogórski wizerunek uroczyście powitali biskup pomocniczy Marek Solarczyk i proboszcz ks. prałat Krzysztof Ukleja, do którego parafii obraz przybył w czasie tej peregrynacji powtórnie.

Leon Żmijewski obraz żegnał jak własną matkę. – Przyszedłem tu modlić się w intencji swojej rodziny – wyznaje. – Maryja zgromadziła przy sobie tak wiele swoich dzieci – mówi Aneta Szafon, która szczególnie przeżywała modlitwę różańcową. – Dzięki Niej jestem bliżej Jej Syna. Modlę się za swoje dzieci i za łaskę nawrócenia dla członków mojej rodziny.

Świadectwa ludzi, którzy doświadczyli osobistego spotkania z Matką Bożą w kopii Jej wizerunku, są potwierdzeniem słów zawartych w liście sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietra Parolina: „Ojciec Święty żywi nadzieję, że spotkania z Maryją będą dla wszystkich sposobnością do duchowej odnowy i ożywienia wiary. Z pewnością będzie to także okazja, aby dziękować Matce Bożej za opiekę nad wszystkimi, którzy się do niej uciekają”.

– „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”. Idąc za wskazaniem św. Pawła, człowieka przepełnionego mocą i mądrością Bożą, chcemy dzisiaj uwielbić Boga – mówił z mocą bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski.

Za dar peregrynacji dziękowali przedstawiciele wszystkich dekanatów, składając w darze Jasnogórskiej Pani róże. Obecni byli biskupi seniorzy diecezji warszawsko-praskiej: abp Henryk Hoser SAC i bp Kazimierz Romaniuk. Mszy Świętej z udziałem jedenastu biskupów ze wszystkich sąsiednich diecezji oraz bp. Jana Tyrawy, ordynariusza bydgoskiego, przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W słowie wstępnym przypomniał, że każda Eucharystia jest szczególnym dziękczynieniem za całe dzieło Chrystusa na ziemi, za dar wcielenia, całą Jego publiczną działalność, a przede wszystkim za mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Zbawiciela. – Dzieło Chrystusowe jest nie do pomyślenia bez udziału Jego ziemskich rodziców – powiedział. – Chrystus odbija ich wiarę i żywotny związek z Bogiem. Jest odbiciem swoich rodziców ziemskich i dlatego, ilekroć wpatrujemy się w jasnogórski obraz Matki, dopatrujemy się w nim najczystszego odbicia Chrystusowego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 marca

Wtorek - V Tydzień Wielkiego Postu
Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 1, 16. 18-21. 24a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Rafki

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter