11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powraca Festiwal Filmowy "Vitae Valor" WARTOŚĆ ŻYCIA - online (11-17 grudnia)

Ocena: 0
1512

Już w najbliższy piątek w Tarnowie powraca Festiwal Filmowy „Vitae Valor” („Wartość Życia”). Hasłem przewodnim i kluczem doboru filmów oraz paneli dyskusyjnych będą różne oblicza konfliktu. Festiwal odbędzie się w dn. 11-17 grudnia 2020 roku (online).

Fot. materiały organizatora

Festiwal Filmowy „Vitae Valor" („Wartość Życia”) to unikalny w skali kraju projekt o zasięgu ogólnopolskim, cieszący się uznaniem od pierwszych jego edycji, czego dowodem była jego nominacja do prestiżowej nagrody „Paszporty Polityki" w styczniu 2001. Po kilkuletniej przerwie festiwal powraca do ogólnopolskiego kalendarza imprez filmowych prezentując wybitne dzieła filmowe, których treścią i przesłaniem jest podkreślenie  znaczenia ludzkiej egzystencji jako wartości opartej na fundamentach moralnych, etycznych, duchowych i metafizycznych.

Jak podkreśla Marcin Lewandowski, prezes Fundacji Alegoria, która jest współorganizatorem festiwalu, słowo konflikt w języku łacińskim oznacza zderzenie.

Chcielibyśmy, aby poprzez realizację takiego projektu, jakim jest festiwal V I T A E  V A L O R, poprzez taki podtytuł jakim są właśnie oblicza konfliktu – oblicza zderzeń, doszło do reakcji, która będzie jednoczyć. Reakcji, która sprawi, że zastanowimy się nie tylko skąd się bierze konflikt, ale także jakie będą skutki tej problemowej sytuacji.

– podkreśla M. Lewandowski, dodając jednocześnie, że festiwal to nie tylko projekcje filmów, ale także żywe starcie paneli dyskusyjnych.

Zaproszeni goście: vvfestival.pl/zaproszeni-goscie

Więcej informacji na stronie www.vvfestival.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter