24 stycznia
poniedziałek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Posiłki Maryi - owoce Medjugorie

Ocena: 0
516

Mary’s Meals jest międzynarodową organizacją charytatywną dostarczającą pożywienie do szkół. Zapewnia ona codzienne posiłki dla ponad 1,8 mln dzieci, które uczą się w 19 krajach, w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej, Europie Wschodniej i na Karaibach. W dniach obchodów 40 rocznicy pierwszych objawień maryjnych w Medjugorie przypomniamy o "Posiłkach Maryi".

Fot. contentlibrary.marysmeals.org

Mary’s Meals powstała z tego, co w latach 90. miało być krótkoterminową pomocą humanitarną dla Bośni.

Założyciel organizacji, Magnus MacFarlane-Barrow, po raz pierwszy odwiedził Medjiugorje w latach 80-tych po tym jak usłyszał o objawieniach i wrócił tam, aby dostarczyć środki pierwszej pomocy podczas wojny. To właśnie tutaj odkrył on inspirację do tej działalności charytatywnej, a jego wiara jest integralną częścią tego, w jaki sposób służy i prowadzi to dzieło. Mary’s Meals zostało tak nazwane na cześć Matki Bożej. Ta organizacja charytatywna jest często nazywana Owocem Medziugorje, a jej trwająca misja owocem modlitwy.

Praca Mary’s Meals opiera się na działaniach – a raczej „drobnych aktach miłości” – wielu tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Ten ogromny ruch wolontariuszy obejmuje wielu rodziców w społecznościach, w których działają programy dożywiania w szkołach, którzy to wstają o wschodzie słońca, aby przygotować posiłki dla swoich dzieci, a także tych, którzy spędzają czas na opowiadaniu historii, zbieraniu funduszy czy modlitwie za misję.

W Medjugorje w centrum informacyjnym, które znajduje się w pobliżu kościoła św. Jakuba przy głównej alei, ulicy Papieża Jana Pawła II, odwiedzający i pielgrzymi mogą dowiedzieć się więcej o problemie głodu na świecie oraz o prostej misji pomocy najbiedniejszym dzieciom świata.

Mieszczące się w przerobionym kontenerze wysyłkowym, z pomalowaną na niebiesko nazwą organizacji, centrum informacyjne oferuje ciepłą i przyjazną przestrzeń, gdzie ludzie mogą przyjść i dowiedzieć się więcej o Mary’s Meals. Kontener ten jest centrum aktywności i zawsze coś się tutaj dzieje. Jest to świetne miejsce na spędzenie czasu i pogłębienie swojej wiedzy o Mary’s Meals poprzez prezentacje, krótkie filmy czy też wizualną oś czasu przedstawiającą historię i rozwój tej misji. Centrum to jest obsadzone przez kompetentnych i pomocnych wolontariuszy, którzy na co dzień spotykają się tutaj z ludźmi z wielu różnych krajów. Dzięki temu jest to naprawdę inspirujące miejsce na kawę i pogawędkę ze znajomymi, a nawet nawiązanie nowych znajomości.

W okresie letnim, w poniedziałki i środy, odwiedzający są zaproszeni na wieczory filmowe w centrum, gdzie na zewnętrznym patio wyświetlane są nagrodzone filmy dokumentalne: Dziecko 31 i Pokolenie nadziei. Można też dołączyć do codziennej degustacji owsianki- skosztować pożywnego posiłku serwowanego ponad milionowi dzieci, które codziennie otrzymują Mary’s Meals w Malawi.

Wielu pielgrzymów gromadzi się również w centrum w środy i piątki, aby wspólnie pościć i modlić się za misję Mary’s Meals. W ciągu ostatniego roku ta inicjatywa postu rozrosła się i obejmuje ludzi z całego świata, którzy łączą się online, modlą się i poszczą w solidarności z najbiedniejszymi dziećmi na świecie.

Ulotki o misji Mary’s Meals i jej związkach z Medjugorje są obecnie dostępne w centrum informacyjnym w 12 językach. Dodatkowo, w księgarni parafialnej, można kupić, w wielu językach, umacniającą książkę pt. „Szopa, która nakarmiła milion Dzieci”. Opowiada ona niezwykłą historię tego, jak organizacja charytatywna wyrosła z jednego, dobrego uczynku.

Przez lata, Centrum Informacji przyjęło wiele tysięcy odwiedzających i było świadkiem niezliczonych, wspaniałych przykładów ludzi, którzy zostali zainspirowani do zaangażowania się w tę działalność charytatywną. Wielu pielgrzymów, po wizycie w Medjiugorje, zwiększyło swoją świadomość na temat głodu na świecie oraz misji Mary’s Meals w swoich własnych miastach lub regionach.

Więcej o Mary’s Meals i misji tej organizacji: www.marysmeals.pl

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 stycznia

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,22-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter