16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Portugalia: udekorowali miasto na cześć ŚDM

Ocena: 0
995

Młodzież z trzech parafii miasta Manteigas w północno-wschodniej Portugalii udekorowała ulice na cześć Światowych Dni Młodzieży. 5000 symbolicznych serc wykonanych zostało z odzieżowych odpadków.

2016-02-01 19:33
mz (KAI/A Guarda) / Manteigas, mz

Jak poinformował lokalny duszpasterz ks. Luis Pardal, w akcji wzięły udział młode osoby, które w lipcu wyruszą do Krakowa.

Kapłan wyjaśnił, że niecodzienna inicjatywa ma popularyzować ideę ŚDM, a także zwrócić uwagę na obchodzony aktualnie w Kościele Rok Miłosierdzia. – Pomysł na dekorację miasta zrodził się spontanicznie. Wyszliśmy z założenia, że trzeba wyjść poza mury kościoła z widocznymi znakami. Wszystko po to, aby mieszkańcy Manteigas zainteresowali się ideą – wyjaśnił ks. Pardal.

Portugalski duchowny ujawnił, że podczas tegorocznej wiosny młodzież, która uda się do Krakowa, zorganizuje w Manteigas małe targi rzemiosła. Impreza będzie służyć zbiórce pieniędzy na pokrycie kosztów transportu do Polski. Dotychczas w grupie, która reprezentować będzie Manteigas podczas ŚDM, zarejestrowało się 25 osób.

Szacuje się, że na lipcowe ŚDM do Krakowa przybędzie co najmniej 5000 młodych Portugalczyków. Według Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży (DNPJ), działającego w ramach Konferencji Episkopatu Portugalii, młodzież z tego kraju udająca się do Polski będzie pochodzić z wszystkich diecezji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter