24 stycznia
niedziela
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polskie Radio: transmisje Mszy i nabożeństw z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Ocena: 0
191

Polskie Radio przygotowało na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny specjalne audycje, transmisje Mszy Świętych i nabożeństw. - To moment wspominania bliskich zmarłych, odwiedzania cmentarzy oraz uczestnictwa w ceremoniach religijnych. Także dla Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jest to wyjątkowy czas - zauważa publiczny nadawca.

Transmisje radiowe są tym bardziej cenne, że w tym roku w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie będziemy mogli nawiedzić na cmentarzach grobów naszych bliskich.

1 listopada w Programie 1. Polskiego Radia usłyszymy transmisje Mszy Świętych o godz. 9.00 i 19.00 z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie.

Cieszymy się, że będziemy mogli transmitować nie jedną, ale dwie msze święte z naszego kościoła na antenie Polskiego Radia. Połączymy modlitwą początek i koniec dnia, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. To działanie jest wyjściem naprzeciw osobom, zwłaszcza starszym i chorym, które ze względu na pandemię nie będą mogły uczestniczyć w mszach zarówno w Bazylice św. Krzyża, jak i w swoich kościołach parafialnych. Cieszę się, że ich potrzeby zostały zauważone

– mówi ks. Zygmunt Berdychowski, proboszcz parafii pw. Św. Krzyża w Warszawie.

Polskie Radio wychodząc naprzeciw potrzebom słuchaczy transmitowało także nabożeństwo Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego z okazji Święta Reformacji, które przypada 31 października dla upamiętnienia wystąpienie Marcina Lutra w 1517 roku. Ogłosił on wówczas 95 tez na uniwersytecie w Wittenberdze, które zapoczątkowały Reformację oraz powstanie nowych wyznań.

Z tej okazji w Programie 2. jeszcze w sobotę o godz. 20.00 usłyszymy specjalne nagranie archiwalne nabożeństwa z parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, które odbyło się 31 października 2018 roku, a  sprawował je ks. Dariusz Chwastek, proboszcz parafii.

1 listopada natomiast na antenie Dwójki zostanie nadane nabożeństwo Kościoła Polskokatolickiego w ramach cyklicznej audycji. W każdą niedzielę o godz. 8.00 usłyszeć można ceremonię sprawowaną przez patriarchę innego wyznania.

***

Program 1. Polskiego Radia nadaje transmisję mszy świętej z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie w każdą niedzielę o godz. 9.05. 1 listopada o godz. 19.00 odbędzie się dodatkowa transmisja mszy świętej. Retransmisja nabożeństwa parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie odbędzie się w ramach specjalnego wydania audycji „Nabożeństwo”.
Więcej informacji: polskieradio.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
+ Trzecia Niedziela zwykła
«Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi».
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Jon 3,1-5.10; Ps 25, 4-6.7bc-9; 1 Kor 7,29-31; Mk 1,14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Szukanie sensu (tygodnik Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter