29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polskie pielgrzymowanie w Stanach Zjednoczonych

Ocena: 0
566

Po raz 34. odbyła się piesza polonijna pielgrzymka maryjna z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. W czasie drogi pątnicy rozważali słowa „Maryjo Tyś moją Królową”.

Fot. VaticanMedia - Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville

Po ubiegłorocznej wirtualnej pielgrzymce, którą pieszo pokonała garstka pielgrzymów, a tysiące śledziły ją w internecie, tegoroczna 34. już piesza polonijna pielgrzymka maryjna ruszyła w  sobotę rano. Po zniesieniu restrykcji związanych z pandemią zgromadziła na szlaku tysiące pielgrzymów. Hasłem pielgrzymki były słowa: „Maryjo Tyś moją Królową”  zaczerpnięte z Dziennika Duchowego założyciela salwatorianów o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, który w tym roku został ogłoszony błogosławionym. Gościem honorowym tegorocznej pielgrzymki jest pierwszy polski biskup z diecezji Brooklyn w Nowym Jorku, Witold Mroziewski.         

Niestety w tym roku po raz pierwszy zabrakło na pątniczym szlaku wieloletniego organizatora pieszych  pielgrzymek, który brał  w nich udział od pierwszej pielgrzymki do Merrillville, salwatorianina ks. Józefa Zuziaka. Ten gorliwy kapłan odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Dudę, za swoją działalność wśród Polonii, Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odszedł do Domu Ojca 27 lipca, zaledwie na kilka dni przed pielgrzymką.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter