3 grudnia
niedziela
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polka Anna Foltańska odznaczona przez papieża

Ocena: 4.8
457

Anna Foltańska, sekretarz redakcji kwartalnika “Pastores”, została odznaczona przez papieża Franciszka krzyżem "Pro Ecclesia et Pontifice". To najwyższe odznaczenie dla osób świeckich w Kościele.

fot. Wojciech Łączyński/archidiecezja warszawska

Papieskie odznaczenie wręczył Annie Foltańskiej podczas kameralnej uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich kardynał Kazimierz Nycz.

Anna Foltańska została wyróżniona za „wspaniałą działalność oraz widoczne wszystkim dzieła dla Kościoła”. Sylwetkę i zasługi laureatki przedstawił ks. Mirosław Cholewa, redaktor naczelny kwartalnika “Pastores”.

Anna Foltańska uczestniczyła w 1998 roku w powołaniu kwartalnika “Pastores”, poświęconego formacji kapłańskiej. Od 25 lat jest sekretarzem redakcji i redaktorem pisma, którego ukazało się już 100 numerów. Ponadto jest redaktorem serii wydawniczej Biblioteka Pastores oraz wieloletnim redaktorem miesięcznika “Oremus” – uczestniczyła w jego powołaniu w 1994 roku.

Anna Foltańska uczestniczyła również w tłumaczeniu na język polski Katechizmu Kościoła Katolickiego w 1992 roku. Jest tłumaczem książek oraz artykułów teologicznych z języka francuskiego.

Jak podkreślił w laudacji ks. Cholewa, “Biblioteka Pasotres i kwartalnik “Pastores” wspiera formację kapłańską nie tylko w Polsce, ale i za granicą na misjach Ad Gentes oraz na Wschodzie”.

Pani Anna Foltańska, sekretarz redakcji, redaktor, tłumacz, stanowi wzorowy przykład zaangażowania kobiety w formację kapłańską i poczucia odpowiedzialności za Kościół katolicki

– podkreślił redaktor naczelny “Pastores”.

Medal Pro Ecclesia et Pontifice to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża. Przyznawany jest przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła, na wniosek biskupa diecezjalnego. Odznaczenie może otrzymać osoba świecka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 grudnia

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 13, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Smakuj chwile
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter