24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pokutna pielgrzymka kapłanów do Kalwarii Zebrzydowskiej

Ocena: 4.6
1058

Nie 3, ale 18 marca w archidiecezji krakowskiej odbędzie się dzień modlitwy i pokuty w intencji ofiar pedofilii. Modlitwy przebłagalne odbędą się podczas pielgrzymki pokutnej kapłanów archidiecezji do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

fot. PolandMFA via Foter.com / CC BY-ND

Pielgrzymka pokutna kapłanów archidiecezji krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 18 marca. Rozpocznie się ona nabożeństwem pokutnym przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi bp Grzegorz Ryś. Kapłani wysłuchają także konferencji o aktualności objawień fatimskich. Prelekcję wygłosi ks. Krzysztof Czapla SAC z Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem. Następnie uczestnicy spotkania odprawią Mszę św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski wystosuje pisemne zaproszenia do udziału w pielgrzymce do każdego kapłana diecezjalnego i zakonnego posługującego w archidiecezji.

Ze względu na pasyjny charakter sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, zwane „polską Jerozolimą”, jest jednym w najważniejszych i najbardziej popularnych w archidiecezji krakowskiej miejsc modlitw przebłagalnych oraz pielgrzymek pokutnych i wynagradzających. Dróżki kalwaryjskie wypełniają się pątnikami zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu, kiedy to odprawiane są nabożeństwa drogi krzyżowej, zarówno w malowniczym otoczeniu kalwaryjskich wzgórz, lasów i kaplic poświęconych poszczególnym stacjom Męki Pańskiej, jak i na krużgankach klasztornych.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej powstało na początku XVII wieku jako fundacja Mikołaja Zebrzydowskiego i należy do najczęściej uczęszczanych polskich miejsc pielgrzymkowych. Kilkudziesięciotysięczne rzesze pątników gromadzą się zwłaszcza podczas Chwalebnego Misterium Pańskiego w Wielkim Tygodniu oraz w czasie Misterium Pogrzebu i Triumfu Matki Bożej w sierpniu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter