2 marca
wtorek
Heleny, Halszki, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pogrzeb śp. ks. Godnarskiego 22 stycznia

Ocena: 0.624999
859

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Artura Godnarskiego, koordynatora Przystanku Jezus i sekretarza Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, odbyły się w piątek 22 stycznia. Po Mszy św. pogrzebowej w kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli Zmarły został pochowany na cmentarzu w pobliskim Otyniu.

Fot. facebook.com/episkopatpolski

Ks. Artur Godnarski był zakażony koronawirusem i od kilku tygodni w ciężkim stanie przebywał w szpitalu. Kilka miesięcy wcześniej miał przeszczep nerki i z tego powodu miał obniżoną odporność.

Zmarł 18 stycznia w 52. roku życia i 27. roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Godnarskiego rozpoczęły się w piątek 22 stycznia o godz. 12.00 Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli (ul. Kościelna 2). Po niej nastąpiło złożenie ciała do grobu na cmentarzu w pobliskim Otyniu.

Msza św. w intencji księdza Artura zostanie odprawiona także w bazylice archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek 25 stycznia o godz. 12.00.

Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji prosi wszystkie osoby, z którymi Zmarły był związany lub które inspirował do działania w dziele nowej ewangelizacji, o duchową łączność w czasie uroczystości pogrzebowej za pośrednictwem internetowego Radia Profeto, które zrealizuje transmisję.

Sygnał radiowy dostępny był przez stronę radia profeto.pl/radio lub w aplikacji mobilnej profeto (do pobrania w sklepach Google Play i AppStore).

Ks. Artur Godnarski był sekretarzem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, koordynatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus i pasterzem Wspólnoty św. Tymoteusza. Znany był także jako prowadzący w całej Polsce - w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji - kursy ewangelizacyjne, m.in. znane: Kurs Filip, Kurs Paweł czy Kurs Paweł i Jan.

Prosimy Was pomódlcie się za Niego, Jego bliskich i zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze... Odpoczywaj w pokoju!

– napisano na facebookowym profilu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Z kolei przyjaciele ks. Artura z Przystanku Jezus napisali:

Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie – nie rozpaczajmy – pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku – twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować. Uwielbiajmy dobrego Boga, który dał nam tak wspaniałego Brata i Przyjaciela.

***

Czytaj także: Abp Gądecki złożył kondolencje po śmierci ks. Artura Godnarskiego

Ks. Artur Godnarski, ur. 1969, od 1994 prezbiter diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, dyrektor SZKOŁY NOWEJ EWANGELIZACJI św. Tymoteusza (1995-2007), członek Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000), założyciel i przewodniczący WSPÓLNOTY ŚW. TYMOTEUSZA – Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji (od 1997), koordynator ekipy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – PRZYSTANEK JEZUS (1999-2013), organizator i uczestnik wypraw misyjnych – Przystanek Jezus dla Kamerunu (Nkol Avolo 2007 i 2009), autor projektu ewangelizacyjnego E2033.pl (2007), współzałożyciel Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji (2009); wizytator nauki religii Wydziału Nauki Katolickiej (2009-2013). Sekretarz Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji (od 2011).

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 marca

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
«Największy z was niech będzie waszym sługą».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 23, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 2 marca par. Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter