18 października
poniedziałek
Juliana, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Podziękowanie i prośba o wsparcie na rzecz pomnika Matki Bożej Łaskawej (video)

Ocena: 4.4
332

– Drodzy Diecezjanie, zbiórka na rzecz wotum prowadzona jest przez diecezjalną Fundację im. błogosławionego księdza Ignacego Kłopotowskiego. Jeśli ktoś jeszcze zechciałby zaangażować się w to dziękczynienie, proszę – w miarę możliwości – o ofiary, tak żeby był to dar serca nas wszystkich –  napisał w liście bp Romuald Kamiński.

www.facebook.com

23 października 2020 roku

Warszawa, 23 października 2020 roku

Drodzy Bracia i Siostry!

W sierpniu obchodziliśmy wielki Jubileusz stulecia Cudu nad Wisłą. W różnych miejscach, które znajdują się na terenie naszej diecezji odbyły się uroczystości, podczas których dziękowaliśmy Bożej Opatrzności za opiekę oraz uczciliśmy bohaterów wydarzeń sprzed stu lat.

Widzialnym znakiem naszej pamięci, który pozostanie po jubileuszowych obchodach, jest wotum dziękczynne złożone Matce Bożej Łaskawej w postaci statuy ustawionej przy powstającym sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Trzymetrowa figura zwrócona na wschód jest widoczna dla podróżujących drogą ekspresową S8 – Trasą Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku – i przypomina o wstawiennictwie Matki Najświętszej.

Składam wyrazy wielkiej wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w realizację tej wspólnej inicjatywy wielu środowisk i na różny sposób przyczynili się do powstania pomnika. W ten sposób wypełniamy testament duchowy św. Jana Pawła II, który właśnie na naszą diecezją nałożył obowiązek pamięci o Cudzie nad Wisłą.

Drodzy Diecezjanie, zbiórka na rzecz wotum prowadzona jest przez diecezjalną Fundację im. błogosławionego księdza Ignacego Kłopotowskiego. Jeśli ktoś jeszcze zechciałby zaangażować się w to dziękczynienie, proszę – w miarę możliwości – o ofiary, tak żeby był to dar serca nas wszystkich.

Trwając – szczególnie w trudnym okresie pandemii – w nieustannym zawierzeniu Matce Bożej Łaskawej, Patronce Stolicy i Strażniczce Polski, wszystkim z serca błogosławię.

Wasz biskup
Romuald Kamiński

Osoby, które zechcą wesprzeć inicjatywę budowy pomnika-wotum za cud 1920 roku mogą składać ofiary na konto Fundacji im. bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego:

58 1020 1042 0000 8602 0427 7042
Fundacja im. błogosławionego księdza Ignacego Kłopotowskiego
Grochowska 194/196, 04-357 Warszawa
z dopiskiem: „Darowizna wotum dziękczynne"

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 października

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Święto św. Łukasza, ewangelisty
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 10, 1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter