26 lutego
środa
Miroslawa, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Podhale: górale na Drogach Krzyżowych

Ocena: 0
806

W kilku miejscowościach Podhala, m.in. Poroninie i Czarnym Dunajcu oraz Nowym Targu mieszkańcy Podhala uczestniczyli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej po ulicach należących do parafii.

2016-03-19 16:04
jg / Nowy Targ (KAI), mz

Górale z Poronina w czasie Drogi Krzyżowej ulicami miejscowości rozważali teksty kard. Karola Wojtyły. Odczytał je ks. proboszcz Stanisław Parzygnat. – Chciałem serdecznie wszystkim podziękować za zaangażowanie i wspólną modlitwę, w tak ważnym dla nas okresie liturgicznym. Kończy się już Wielki Post, dlatego tak ważna jest każda chwila wspólnej i głębokiej modlitwy, aby jeszcze lepiej przygotować się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego – mówił ks. Parzygnat.

Poszczególne grupy parafian: rodziny, władze samorządowe, strażacy, służba liturgiczna, róże różańcowe, młodzież, dzieci, siostry zakonne, kapłani – nieśli krzyż do kolejnych stacji. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. członkowie Związku Podhalan z Poronina, którzy przyszli w strojach regionalnych

Droga Krzyżowa przeszła też ulicami Nowego Targu. Przeszli w niej wierni ze wspólnoty św. Jana Pawła II. Rozważania na poszczególne stacje przygotował diakon Wojciech Baran, a czytali je przedstawiciele: gimnazjalistów, rady parafialnej i róż różańcowych. Oni też nieśli kilkumetrowy drewniany krzyż.

– Matko Miłosierdzia, dopomóż nam, byśmy byli podobni do Chrystusa! Dopomóż nam, by wyznawanie ustami naszej wiary przemieniało nasze serca – mówiła w czasie rozważań przy stacji IV jedna z parafianek.

Parafialna Droga Krzyżowa miała też miejsce w parafii w Czarnym Dunajcu. Kilkumetrowy krzyż nieśli strażacy z OSP w Czarnym Dunajcu. – Dziękuję wszystkim za świadectwo wiary i rozpoczęcie w taki szczególny sposób naszych rekolekcji wielkopostnych, które doprowadzą nas do wielkiego i mam nadzieję radosnego świętowania – podkreślił ks. Krzysztof Kocot, proboszcz parafii w Czarnym Dunajcu i jednocześnie dziekan dekanatu Czarny Dunajec.

– Niosę wiele intencji i podążam za Chrystusem. Cieszę się, że wokół mnie tylu sąsiadów, przyjaciół – mówiła jedna z mieszkanek Czarnego Dunajca, która wcześniej wzięła także udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Czarnego Dunajca do Ludźmierza.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 lutego

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego

Dziś w Kościele: środa, I Tydzień Wielkiego Postu, Środa Popielcowa
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jl 2,12- 18, Ps 51,3-6b.12- 14 i 17, 2 Kor 5, 20- 6, 3, Mk 9, 30- 37
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -