26 września
poniedziałek
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Po nominacji abp. Migliorego

Ocena: 0
1588

Papież Franciszek nominował dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestina Migliorego nuncjuszem w Rosji. Z tej okazji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wydał specjalne oświadczenie.

„Charakterystyką posługi abp. Migliorego jest duszpasterstwo – napisał. – Abp Migliore chętnie odpowiadał na zaproszenia biskupów do udziału w uroczystościach. Nie odmawiał także zaproszeniom kierowanym przez zakony lub osoby świeckie. Przez minione prawie sześć lat abp Migliore przygotowywał dokumenty dla Stolicy Apostolskiej, które posłużyły do nominacji lub przeniesienia na nowe miejsca posługi lub na emeryturę ponad 50 biskupów, czyli około jednej trzeciej Konferencji Episkopatu Polski. Sam zaś konsekrował sześciu, a współkonsekrował prawie 20 biskupów polskich. Ważnym aspektem pracy dyplomatycznej abp. Migliorego była także jego posługa jako dziekana korpusu dyplomatycznego. Nie uchylał się przed obowiązkami z tym związanymi.”

„W imieniu Konferencji Episkopatu Polski wyrażam wdzięczność Księdzu Arcybiskupowi Nuncjuszowi, że tak dobrze reprezentował Ojca Świętego w Polsce. W nowej posłudze życzymy Księdzu Arcybiskupowi wszelkich łask Bożych i zapewniamy o pamięci w modlitwie” – napisał abp Gądecki.

– Papież Franciszek ma poważne widzenie spraw Kościoła w Rosji, skoro powołuje tam abp. Celestina Migliorego – powiedział kard. Kazimierz Nycz. Jego zdaniem okres posługi dyplomatycznej abp. Migliorego to dobry czas dla polsko-watykańskich relacji.

KAI
Idziemy nr 23 (557), 5 czerwca 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 września

Poniedziałek, XXVI tydzień zwykły, Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana
albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Niech wyrok o mnie wyjdzie od Ciebie, *.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9, 46-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter