28 maja
poniedziałek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pilot samolotów wojskowych został biskupem

Ocena: 4.9
1319

Papież Franciszek mianował 56-letniego ks. Bernarda E. Shlesingera III biskupem pomocniczym archidiecezji Atlanty w stanie Georgia, przydzielając mu stolicę tytularną Naiera. Przed wstąpieniem do seminarium duchownego był on kapitanem sił powietrznych USA i pilotem wielkich samolotów transportowych C-130 Hercules.

fot. dioceseofraleigh.org; Wikimedia Commons - domena publiczna

Dotychczas nowy biskup był ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego św. Karola Boromeusza w Filadelfii.

Biskup nominat urodził się 17 grudnia 1960 roku w Waszyngtonie. W 1983 roku uzyskał bakalaureat z inżynierii rolniczej, a następnie wstąpił do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i był pilotem wielkich samolotów transportowych C-130 Hercules (na zdjęciu), osiągając stopień kapitana.

W 1990 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Studiował w Waszyngtonie, a następnie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1992-1996). 22 czerwca 1996 roku przyjął święcenia kapłańskie, stając się księdzem diecezji Raleigh (Karolina Północna).

Następnie pracował w duszpasterstwie, w tym w duszpasterstwie powołaniowym. Od 2013 roku był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym św. Karola Boromeusza w Filadelfii. Był także przewodniczącym rady kapłańskiej diecezji Raleigh.

Archidiecezja Atlanty obejmuje ok. 55,5 tys. km kw. w północnej i środkowej części stanu Georgia. Obszar ten zamieszkuje ok. 7 mln ludzi, z czego ok. 1 mln (ok. 14,5 proc.) stanowią katolicy. Od 2005 r. biskupem diecezjalnym jest abp Wilton D. Gregory. Archidiecezja posiadała do tej pory jednego biskupa pomocniczego – Luisa Rafaela Zaramę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły