9 marca
wtorek
Franciszki, Brunona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pierwsze znaczki Poczty Watykańskiej na 2021 rok już w sprzedaży

Ocena: 0
200

Od 22 lutego w Watykanie są już dostępne pierwsze znaczki Poczty Watykańskiej z motywami 2021 roku: dwa znaczki okolicznościowe z okazji 90-lecia Radia Watykańskiego i 160-lecia dziennika „L’Osservatore Romano”. Ponadto są już w sprzedaży znaczki: z tegorocznym motywem wielkanocnym, z okazji ogłoszonego przez papieża Roku św. Jozefa i cztery nawiązujące do spotkań Franciszka z przedstawicielami innych religii.

Fot. www.vaticanstate.va

 Znaczek „Radio Watykańskie” o nominale 1,15 euro przedstawia historyczny mikrofon na tle bazyliki św. Piotra. Drugi znaczek o nominale 2,40 euro przedstawia tytułowę stronę pierwszego numeru „L'Osservatore Romano” z 1 lipca 1860.

Motyw wielkanocny ukazuje owiniętego chustami Jezusa wychodzącego z grobu i pokazującego rany. Inspiracją dla tego realistycznie przedstawionego motywu był dla ukraińskiego artysty Witalija Sztanki Całun Turyński.

Cztery znaczki, związane z dialogiem międzyreligijnym, przedstawiają papieża podczas spotkań z przedstawicielami różnych religii: z naczelnym rabinem Rzymu Riccardo di Segni w 2016, z wielkim imamem Ahmadem al-Tayyebem z kairskiego Uniwersytetu al-Azhar w Abu Zabi w 2019, ze zwierzchnikiem buddystów tajskich, patriarchą Somdetem Phra Ariyavong-sagatanana IX pod koniec 2019 w Bangkoku i z hinduistą Hindu Kurukkal Siva Sri Mahadeva w 2015 w Sri Lance. Seria ta stanowi ilustrację do najnowszej encykliki Franciszka „Fratelli tutti”, podkreślającej, że wyznawcy wszystkich religii powinni wspólnie działać na rzecz lepszego świata. Znaczki mają nominały 1,10, 1,15, 2,40 i 3,00 euro.

Poczta Watykańska zapowiedziała już, że w bieżącym roku jej znaczki będą nawiązywać także m.in. do św. Antoniego Padewskiego, 500. rocznicy nawrócenia św. Ignacego Loyoli, 700. rocznicy śmierci Dante Alighieriego, 450. rocznicy urodzin malarza Caravaggio oraz do planowanego na wrzesień w Budapeszcie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 marca

Wtorek, III Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni lub wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 18, 21-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. Świętej Trójcy (ul. Solec 61, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter