29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymka rodzin

Ocena: 0
205

Z Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej na warszawskim Witolinie 5 sierpnia wyruszyła na Jasną Górę 35. Piesza Pielgrzymka Rodzin i 12. Ogólnopolska Pielgrzymka Strażacka.

fot. Piotr Kościński/Idziemy

Podczas Mszy Świętej biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński podkreślił, że pielgrzymka nie jest wycieczką. – Ci, którzy wyruszają na szlak turystyczny, mają myśli skierowane na zewnątrz, chcą poznać to, co ich otacza, zdobywają wiedzę z opisów wydarzeń i geografii – mówił w homilii. – Z pielgrzymami jest odwrotnie: koncentrują się na patrzeniu w swoje wnętrze. Nie korzystają z cudzej mądrości, ale wsłuchują się w słowa Boga.

Jak powiedział tygodnikowi „Idziemy” ks. Grzegorz Kowalczyk, proboszcz warszawskiej parafii Narodzenia Pańskiego, ok. 350 osób wyruszyło w pielgrzymce rodzin. – W drodze do Białobrzegów na pewno dołączą kolejne – stwierdził ks. Dariusz Bala, kierownik pielgrzymki. Jak podkreślił, trasa jest dostosowana do pokonania jej przez rodziny z małymi dziećmi, przeciętny etap to ponad 20 km, a najdłuższy – 39. Dyrektor pielgrzymki strażackiej ks. Paweł Samborski z Rzeszowa poinformował, że w pielgrzymce idzie ponad stu strażaków z rodzinami.

– Jest wspaniale! Co za radość, że idziemy! – mówili pielgrzymi. Wyruszyli, odprowadzani przez bp. Kamińskiego i w towarzystwie orkiestry strażackiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, politolog, analityk, działacz społeczny. W przeszłości związany z "Tygodnikiem Demokratycznym", "Kurierem Polskim" i "Rzeczpospolitą". Specjalizuje się w tematyce wschodniej.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter