27 października
środa
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymi z całej Polski przybywają na Jasną Górę. W sobotę koncert "Abba Ojcze"

Ocena: 5
415

Pielgrzymi i artyści zaśpiewają dziś ulubione pieśni św. Jana Pawła II. Koncert „Abba Ojcze” to nawiązanie do VI. Światowych Dni Młodzieży, które dokładnie 30 lat temu rozpoczęły się na Jasnej Górze. Tradycyjnie w wigilię Wniebowzięcia NMP przybywają tysiące pielgrzymów, nie tylko pieszo, ale też na rowerach i w grupach biegowych.

Fot. PAP/Waldemar Deska

Pielgrzymi odprawiają rekolekcje w drodze i modlą się w intencjach Kościoła i Ojczyzny: „Tak, jak kochamy Maryję jako matkę, tak traktujemy również naszą Ojczyznę, bo z niej się wywodzimy dlatego cały nasz kraj ogarniamy swoją modlitwą. Musimy się modlić za Polskę, mamy wspaniały kraj. Dopóki pielgrzymki będą chodzić to jeszcze Polska nie zginęła”.

Tylko pieszo dotarło dziś aż 13 pielgrzymek, w tym prowadzona przez paulinów, nazywana matką, 310. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Wszyscy prosili w drodze nie tylko o ustanie pandemii, ale także za tych, którzy utracili potrzebę troski o ducha i życie sakramentalne.

W drugim dniu festiwalu „Jasna Strona Mocy” paulini zapraszają do zjednoczenia wokół Królowej Polski i św. Jana Pawła II.  Generał Zakonu, o. Arnold Chrapkowski ma nadzieję, że tak jak wtedy, 30 lat temu, i tym razem doświadczymy, że „otrzymaliśmy Ducha przybrania za synów”.

Pomimo różnic, trudnych sytuacji, które były i będą, bo są wpisane w nasze życie, kiedy jesteśmy razem, kiedy Bóg jest razem z nami, kiedy mówimy, jak tak jak wtedy „Abba Ojcze” razem, wieloma głosami, to mamy poczucie wspólnoty i tego, że Bóg jest większy niż nasze wszystkie ludzkie lęki.

– powiedział przełożony zakonu paulinów.

Początek koncertu o godz. 20.15 (transmisja w TVP). Modlitewne dziękczynienie za VI Światowe Dni Młodzieży jutro podczas Sumy o 11.00.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 października

Środa, XXX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Bóg z tymi, którzy Go miłują,
współdziała we wszystkim dla ich dobra

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 13,22-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter