29 września
piątek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymi w połowie drogi na Jasną Górę

Ocena: 0
440

39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza jest w połowie drogi na Jasną Górę. Dziś pielgrzymów odwiedził biskup Romuald Kamiński. Pasterz diecezji przewodniczył porannej Mszy św. w Sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannie.

Fot. biuro prasowe DWP

W homilii biskup Romuald Kamiński wskazywał na św. Edytę Stein jako wzór do naśladowania na drodze do Pana Boga.

Gdybyśmy popatrzyli na dzisiejszą świętą, to jeśli chodzi o poznanie Pana Jezusa i umiłowanie go, to miała daleko. Była wzorową córką narodu żydowskiego, osobą bardzo wykształconą, była człowiekiem bardzo mądrym, intelektualnie rozwiniętym. Patrząc na pewne prądy filozoficzne, które wtedy obowiązywały, to miała bardzo daleko do tych spraw religijnych. Proszę zauważyć, że mimo tych przeciwności poznała, pokochała Pana Jezusa i pięknie wypełniła swoją drogą. Dlaczego należy o tym wspominać? Żebyśmy nie zlekceważyli w swoim życiu tego, że Pan Bóg wszystkim daje możliwość jak najpiękniejszego rozwoju. Nie można się tak lekko wymówić, zrzucić winę na inne okoliczności. Święta Teresa Benedykta przypomina nam i uczy, że Bóg daje absolutnie wystarczającą łaskę i możliwości, żebyśmy w pełni rozwinęli się, to znaczy poznali swoją drogę życiową i swoje powołanie, poznali i pokochali Pana Jezusa. Jeśli się to dokona w naszych sercach, to pokochamy także i drugiego człowieka, bo to jest jednością – miłość Boga i miłość człowieka. Także kiedy nieraz mamy do czynienia, może i w naszym życiu przychodzą takie wymówki, że nie mam warunków, to nie jest prawda. Bóg daje pod dostatkiem łaski, żeby można było to wszystko wykorzystać.

Pielgrzymi na nocleg zatrzymają się dziś w Ogonowicach. Na Jasną Górę mają dotrzeć 14 sierpnia. Pielgrzymkę można śledzić w aplikacji Bonafide. Więcej informacji, w tym o pielgrzymowaniu duchowym, na stronie internetowej pielgrzymki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie
i wszyscy słudzy pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter