25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymi modlą się beatyfikację bp. Gołębiowksiego i ks. Kotlarza

Ocena: 0
55

O dar beatyfikacji bp. Piotra Gołębiowskiego i ks. Romana Kotlarza modlą się uczestnicy 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

fot. Jarosław Kruk - Praca własna, GFDL, Link

Pierwszy z kapłanów był niezłomnym pasterzem Kościoła sandomierskiego w trudnych czasach komunistycznych, a drugi z nich męczennikiem radomskiego protestu robotniczego z czerwca 1976 r.

Opowiadał o tym ks. Jacek Kucharski, ojciec duchowny radomskiej pielgrzymki. – Coraz więcej osób ma świadomość, że może otrzymać potrzebne łaski za pośrednictwem biskupa Piotra Gołębiowskiego. Zresztą ten rok jest wyjątkowy, bowiem w czasie pielgrzymki realizowane są zdjęcia do filmu "Klecha", który będzie opowiadał o ks. Romanie Kotlarzu. Podkreślamy w czasie tej pielgrzymki postać ks. Gołębiowskiego, jego modlitwę, apostolstwo, czy posługę pasterską – mówił ks. Jacek Kucharski.

W pielgrzymce udział bierze ks. Albert Warso, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego bp. Piotra i pracownik watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. – Cieszę się i dziękuję wszystkim, którzy modlą się za beatyfikację ks. biskupa Piotra. Wiem, że są grupy, gdzie te modlitwy są obecne, szczególnie w 12, w której idą pątnicy z Jedlińska, z rodzinnej miejscowości biskupa Gołębiowskiego. Wierzę głęboko, że Bóg wysłucha tych próśb i będziemy mogli cieszyć się z wyniesienia na ołtarze sługi Bożego – powiedział ks. Warso.

Do Częstochowy idzie Marek Woźniak z parafii św. Józefa w Jedlni-Letnisku. Wychował się w Pelagowie, gdzie pracował ks. Roman Kotlarz. – On zawsze powtarzał, że w życiu trzeba mieć czas na wszystko, na modlitwę, pracę, rodzinę, czy odpoczynek. To wszystko nabiera sensu w czasie tej pielgrzymki. Dlatego modlimy się o dar beatyfikacji tego kapłana – powiedział pątnik z Jedlni-Letniska.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły