21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pięć lat filmów z intencją modlitewną papieża

Ocena: 0
436

Światowa Sieć Modlitwy Papieża (Apostolstwo Modlitwy) obchodzi dzisiaj piątą rocznicę zrealizowania filmu przedstawiającego intencje papieża Franciszka. Jest on obecnie rozpowszechniany w 23 wersjach językowych, głównie na portalach społecznościowych. Intencje modlitewne Ojca Świętego dotyczą najważniejszych wyzwań stojących przed ludzkością i misją Kościoła.

Fot. VaticanMedia

Światowa inicjatywa realizowania filmów z intencjami papieskimi zrodziła się w 2016 roku. Najpierw były przygotowywane w dziewięciu językach: hiszpańskim, angielskim, portugalskim, włoskim, francuskim, niemieckim, holenderskim, arabskim i tradycyjnym chińskim. Z czasem projekt rozrósł się i dodano kolejne języki: wietnamski, chiński uproszczony, polski, suahili, kinyarwanda, kataloński, litewski, słoweński, hindi, rosyjski, koreański i japoński. W tym roku, w piątą rocznicę powstania filmów, dodano dwa nowe języki: filipiński i keczua.
Obecnie nagrania wideo z intencjami modlitewnymi Papieża osiągnęły ponad 155 milionów wyświetleń na portalach społecznościowych Watykanu i współpracujących z nim mediach oraz były cytowane w ponad 17 500 artykułach w prasie międzynarodowej.

O. Frédéric Fornos SJ, międzynarodowy dyrektor Światowej Sieci Modlitwy Papieża, wyjaśnia, że ważne jest, aby papieskie przesłanie dotarło do wszystkich języków i kultur: „modlitwa jest sercem misji Kościoła” - przypomina nam Franciszek. Jest wejściem w komunikację miłości z Ojcem, wyraża się w głębokiej, intymnej relacji i nie ma nic lepszego niż mówić do Niego w swoim własnym języku. Jak wtedy, gdy Jezus powiedział do Niego, po aramejsku: „Abba”, czyli „Ojcze”. Aby modlić się w intencji wyzwań stojących przez ludzkością i misją Kościoła, nie ma nic lepszego niż zrozumieć intencję modlitewną Papieża w języku ojczystym. Każdy modli się w swoim języku, ale wszyscy jesteśmy zjednoczeni na modlitwie.

Miejsca, gdzie można zobaczyć filmy z papieskimi intencjami

Światowa Sieć Modlitwy jest Dziełem Papieskim, którego misją jest mobilizowanie katolików poprzez modlitwę i działanie w obliczu wyzwań ludzkości i misji Kościoła. Wyzwania te przedstawione są w formie intencji modlitewnych powierzonych przez papieża całemu Kościołowi. Jej misja jest wpisana w dynamikę nabożeństwa do Serca Jezusowego, misji współczucia dla świata. Historia tej inicjatywy sięga 1844 roku, kiedy powstało Apostolstwo Modlitwy. Jest ono obecne w 89 krajach i zrzesza ponad 22 miliony katolików. W jej skład wchodzi sekcja młodych: „Młodzieżowy Ruch Eucharystyczny”. W grudniu 2020 r. papież ustanowił to papieskie dzieło fundacją watykańską i zatwierdził jego nowy statut.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter