22 listopada
piątek
Cecylii, Wszemily, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Peru: bp Jeż odwiedził tarnowskich misjonarzy

Ocena: 0
1142

Odwiedzając Peru bp Andrzej Jeż usłyszał kolejne prośby od kapłanów z diecezji tarnowskiej. Ordynariusz diecezji spotkał się z biskupami, misjonarzami, uczestniczył także w parafialnych uroczystościach.

2015-12-11 15:12
eb / Lima (KAI), mz

Bp Jeż odwiedził tarnowskich księży pracujących w peruwiańskich Andach na wysokościach sięgających do 3650 m n.p.m. Biskup tarnowski był m.in. w parafii w Pampas, gdzie proboszczem od 10 lat jest ks. Robert Zając. W miejscowym kościele miała miejsce Msza św. z udziałem biskupa Isidro Bario Bario. Biskup diecezji Huancavelica powtórzył prośbę o nowych misjonarzy z Tarnowa.

Pasterz Kościoła tarnowskiego dotarł też do miejscowości Izcuchaca, gdzie miało miejsce spotkanie z tarnowskimi misjonarzami połączone z poświęceniem plebanii. Na zakończenie swej wizyty u misjonarzy tarnowskich w górach, bp Jeż odwiedził Huando, kolebkę tarnowskiego zaangażowania w ewangelizację Peru, do którego pierwsi dwaj księża tarnowscy przybyli na początku 1992 roku.

Ponadto biskup tarnowski przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Limie, wybudowanym przez ks. Czesława Hausa, który przepracował w Peru 13 lat. Była to Eucharystia w 20. rocznicę utworzenia parafii i w 15-lecie konsekracji kościoła, której 30 grudnia 2000 roku dokonał bp Wiktor Skworc.

Bp Jeż poleciał do Peru na uroczystości beatyfikacyjne ojców franciszkanów, ponieważ o. Zbigniew Strzałkowski pochodził z podtarnowskiej Zawady. Biskup Tarnowski chciał także spotkać się z tarnowskimi kapłanami, którzy głoszą Ewangelię w dalekim Peru.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 listopada

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

Dziś w Kościele:
+ czwartek, XXXIII tydzień zwykły, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Mch 2,15-29; Ps 50 (49),1b-2.5-6.14-15; Łk 19,41-44
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty
Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -