12 lipca
niedziela
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Peru: bp Jeż odwiedził tarnowskich misjonarzy

Ocena: 0
1181

Odwiedzając Peru bp Andrzej Jeż usłyszał kolejne prośby od kapłanów z diecezji tarnowskiej. Ordynariusz diecezji spotkał się z biskupami, misjonarzami, uczestniczył także w parafialnych uroczystościach.

2015-12-11 15:12
eb / Lima (KAI), mz

Bp Jeż odwiedził tarnowskich księży pracujących w peruwiańskich Andach na wysokościach sięgających do 3650 m n.p.m. Biskup tarnowski był m.in. w parafii w Pampas, gdzie proboszczem od 10 lat jest ks. Robert Zając. W miejscowym kościele miała miejsce Msza św. z udziałem biskupa Isidro Bario Bario. Biskup diecezji Huancavelica powtórzył prośbę o nowych misjonarzy z Tarnowa.

Pasterz Kościoła tarnowskiego dotarł też do miejscowości Izcuchaca, gdzie miało miejsce spotkanie z tarnowskimi misjonarzami połączone z poświęceniem plebanii. Na zakończenie swej wizyty u misjonarzy tarnowskich w górach, bp Jeż odwiedził Huando, kolebkę tarnowskiego zaangażowania w ewangelizację Peru, do którego pierwsi dwaj księża tarnowscy przybyli na początku 1992 roku.

Ponadto biskup tarnowski przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Limie, wybudowanym przez ks. Czesława Hausa, który przepracował w Peru 13 lat. Była to Eucharystia w 20. rocznicę utworzenia parafii i w 15-lecie konsekracji kościoła, której 30 grudnia 2000 roku dokonał bp Wiktor Skworc.

Bp Jeż poleciał do Peru na uroczystości beatyfikacyjne ojców franciszkanów, ponieważ o. Zbigniew Strzałkowski pochodził z podtarnowskiej Zawady. Biskup Tarnowski chciał także spotkać się z tarnowskimi kapłanami, którzy głoszą Ewangelię w dalekim Peru.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 12 lipca

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Kto ma uszy, niechaj słucha!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 55,10-11; Ps 65,10-14; Rz 8,18-23; Mt 13,1-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter