21 kwietnia
niedziela
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Paulini obchodzą święto patronalne

Ocena: 2.6
207

Paulini we wszystkich klasztorach na 4 kontynentach i w sercu Zakonu - na Jasnej Górze - obchodzą dziś święto patronalne w liturgiczne wspomnienie św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Przy tek okazji odnawiają swoje śluby zakonne czystości, posłuszeństwa i ubóstwa.

fot. arch. idziemy.pl

Nie ucieczka przed światem, ale napełnianie świata Bogiem - to zdaniem generała Paulinów, o. Arnolda Chrapkowskiego, najważniejsza misja modlącego się i pokutującego zakonnika w duchu św. Pawła Pustelnika. Ten żyjący w pierwszych wiekach chrześcijaństwa egipski eremita został obrany na patriarchę przez pustelników jednoczących się we wspólnotę w XIII w. na ziemi węgierskiej, którzy dali tym samym początek Zakonowi Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

Musimy pozostać wierni korzeniom. Szukać nowych sposobów duszpasterzowania w duchu maryjnym, ale tego trwania - sam na sam z Bogiem - nie możemy się wyzbyć

- mówi o. Arnold Chrapkowski.

Paulini ze swej posługi nie rezygnują nawet tam, gdzie trwa wojna, jak w Ukrainie. Należący do zarządu zakonu o. Piotr Łoza, odwiedzając tamtejszych braci, widzi także wielką potrzebę duszpasterskiej posługi nie tylko wiernym w parafiach, ale też żołnierzom z frontu.

Pomagają na różny sposób, także duszpasterski, bo parafie normalnie funkcjonują. Przyjeżdżają różne osoby z frontu i żołnierze. Nasi ojcowie dzielą się tym, co mają

– mówi o. Piotr Łoza.

W dzisiejsze święto patronalne paulini wpisują wdzięczność nie tylko za istnienie Zakonu, ale także za nowe powołania, w tym te z afrykańskiej ziemi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 kwietnia

Poniedziałek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 1-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter