30 września
środa
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pastuszkowie z Fatimy bohaterami gry

Ocena: 0
908

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie wprowadziło na rynek mobilną grę dla dzieci i młodzieży o nazwie “Gra Pastuszków”. Od czwartku 10 marca jest ona dostępna bezpłatnie na Apple Store i na Google Play.

2016-03-12 21:00
mz (KAI Lizbona) / Fatima, mz

Carmo Rodeia, rzeczniczka prasowa Sanktuarium powiedziała KAI, że ta oryginalna inicjatywa ma służyć promowaniu przypadającej w przyszłym roku 100. rocznicy objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości.

Gra polecana jest dla osób w wieku co najmniej 4 lat. Podczas niej można wcielić się w postać jednego z pastuszków biorących udział w objawieniach lub chłopca odwiedzającego Fatimę. W zabawie mogą uczestniczyć równocześnie cztery osoby, które – rzucając wirtualną kostką – przesuwają się po trasie prowadzącej do Serca Jezusa. Na swojej drodze mijają miejsca, gdzie przed prawie 99 laty dochodziło do spotkań fatimskich dzieci z Maryją.

Multimedialna zabawa “Gra Pastuszków” jest nawiązaniem do fatimskich dzieci, które od maja do października 1917 r. brały udział w objawieniach maryjnych w tej portugalskiej miejscowości. W 2000 r. dwoje z nich, rodzeństwo Hiacyntę i Franciszka Marto ogłosił błogosławionymi Jan Paweł II. Proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień - siostry Łucji dos Santos jest na etapie diecezjalnym, który prawdopodobnie
zakończy się do grudnia tego roku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Środa, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
«Pójdź za Mną»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 9,1-12.14-16; Ps 88,10b-15; Łk 9,57-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter