2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pasterki 2021 z udziałem biskupów DW-P

Ocena: 0
287

Biskupi z diecezji warszawsko-praskiej, zgodnie z tradycją o północy, przewodniczyli Mszom Świętym pasterskim. Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński sprawował Eucharystię w parafii św. Marka na Targówku w Warszawie. Biskup pomocniczy Jacek Grzybowski celebrował liturgię na stołecznym Witolinie w parafii Narodzenia Pańskiego.

Fot. dw-p.pl

Pasterz diecezji warszawsko-praskiej w homilii zachęcał do dzielenia się radosną nowiną o Bożym Narodzeniu poprzez dobre uczynki.

Powiada prorok Izajasz, że naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką. Ta prawda i dziś jest aktualna, kiedy z grzechu powstajemy do życia w łasce uświęcającej, stając się na nowo dziećmi Bożymi. Zechciejcie wszyscy przyjąć tę radosną nowinę i przepowiadać wszystkim wokół – słowami, ale szczególnie dobrymi czynami, które będą potwierdzeniem waszej wiary w Dziecię Jezus, które przyszło na świat z miłości do nas. Budujcie nową społeczność – szlachetniejszą, godniejszą i jakby powiedział błogosławiony prymas Stefan: budujcie cywilizację miłości. „Podnieś rękę Boże Dziecię! Błogosław Ojczyznę miłą!

Biskup Jacek Grzybowski podczas homilii mówił o braterstwie między ludźmi, wynikającym z Bożego Narodzenia.

Jeśli Bóg stał się człowiekiem to każdy jest mi bratem i siostrą. Jeśli Bóg nie wzgardził człowiekiem, to ja powinienem zrobić wszystko, aby każdy człowiek przy mnie czuł się bezpiecznie. To jest w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. To jest świadectwo, które my jako wspólnota Kościoła powinniśmy dawać światu. Prosi nas o to papież Franciszek. Adoracja, ubóstwo, braterstwo – w Jezusie, Bogu wcielonym, te ideały mogą stać się ciałem, jeśli tylko dokonamy głębokiego aktu wiary.

Zdjęcia ze Mszy Świętej z udziałem bp. Jacka Grzybowskiego

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter