26 września
sobota
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Parafia przy plaży

Ocena: 4.8
2821

Drodzy gospodarze przyplażowych parafii, przyjmijcie nasze podziękowania.

fot. Pixabay, CC0

W niedzielę 5 sierpnia na Mszy Świętej pojawiła się nieoczekiwanie schola: harcerki i harcerze z hufca ZHP w Głogowie. Ledwo przyjechali w nadmorskie ostępy, a już stanęli w ordynku i zaśpiewali jak należy. Słychać było, że melodie liturgiczne – słowa i gitarowe akordy – to dla nich nie pierwszyzna, co było dodatkową radością dla uczestników Eucharystii polowej u stóp wielkiej latarni morskiej Stilo.

Miejscowy proboszcz, snadź przyzwyczajony do takich zwrotów akcji, od razu zaprosił młodzież do współpracy i po Mszy Świętej miło rozdawała ona foldery zachęcające do odwiedzin okolicznych zabytków. Sam ksiądz zaś zapraszał na wieczorny, kolejny w letnim cyklu, koncert organowy, już nie w plenerze – organy!!! – ale w nieodległym kościółku w Ciekocinie. Kościółek jest filialny, mały i schludny, a koncert był pierwsza klasa – ponadto proboszcz stał w drzwiach i wszystkich witał, było odświętnie i serdecznie zarazem. Kościół parafialny znajduje się w oddalonym o kilka zaledwie kilometrów Sasinie, gdzie z kolei ksiądz buduje dom parafialny, aby służył mieszkańcom w długie jesienne i zimowe wieczory, kiedy urlopowiczów już nie ma, a żyć przecież trzeba. Jednym słowem: dzieje się!

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (672), 26 sierpnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 września 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz i publicystka, współautorka m.in. "Poradnika dla dziennikarzy i wydawców gazet lokalnych" oraz " Podstaw warsztatu dziennikarskiego", prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa UW, współtwórca i była, wieloletnia sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 września

Sobota, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Usuń przygnębienie ze swego serca i oddal ból od twego ciała
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 11, 9 – 12, 8; Ps 90, 3-6. 12-14 i 17; Łk 9, 43b-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter