7 marca
niedziela
Tomasza, Perpetuy, Felicyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Parafia przy plaży

Ocena: 4.8
2886

Drodzy gospodarze przyplażowych parafii, przyjmijcie nasze podziękowania.

fot. Pixabay, CC0

W niedzielę 5 sierpnia na Mszy Świętej pojawiła się nieoczekiwanie schola: harcerki i harcerze z hufca ZHP w Głogowie. Ledwo przyjechali w nadmorskie ostępy, a już stanęli w ordynku i zaśpiewali jak należy. Słychać było, że melodie liturgiczne – słowa i gitarowe akordy – to dla nich nie pierwszyzna, co było dodatkową radością dla uczestników Eucharystii polowej u stóp wielkiej latarni morskiej Stilo.

Miejscowy proboszcz, snadź przyzwyczajony do takich zwrotów akcji, od razu zaprosił młodzież do współpracy i po Mszy Świętej miło rozdawała ona foldery zachęcające do odwiedzin okolicznych zabytków. Sam ksiądz zaś zapraszał na wieczorny, kolejny w letnim cyklu, koncert organowy, już nie w plenerze – organy!!! – ale w nieodległym kościółku w Ciekocinie. Kościółek jest filialny, mały i schludny, a koncert był pierwsza klasa – ponadto proboszcz stał w drzwiach i wszystkich witał, było odświętnie i serdecznie zarazem. Kościół parafialny znajduje się w oddalonym o kilka zaledwie kilometrów Sasinie, gdzie z kolei ksiądz buduje dom parafialny, aby służył mieszkańcom w długie jesienne i zimowe wieczory, kiedy urlopowiczów już nie ma, a żyć przecież trzeba. Jednym słowem: dzieje się!

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (672), 26 sierpnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 września 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz i publicystka, współautorka m.in. "Poradnika dla dziennikarzy i wydawców gazet lokalnych" oraz " Podstaw warsztatu dziennikarskiego", prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa UW, współtwórca i była, wieloletnia sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy".

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 7 marca

Niedziela, III Tydzień Wielkiego Postu
«Ja jestem Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 2, 13-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ W poszukiwaniu strategii (komentarz tygodnika Idziemy)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter