26 maja
wtorek
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież zawierzył Maryi Rzym, Włochy i cały świat

Ocena: 3.8
4664

Wczorajszy dzień (11 marca br.) w Kościele rzymskim był szczególnie poświęcony modlitwie oraz postowi w intencji Włoch i całego świata w obliczu pandemii koronawirusa. Jego kulminacyjnym momentem była Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Miłości. Przed Eucharystią papież zawierzył świat wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Publikujemy tekst papieskiej modlitwy:

„Maryjo, Ty jaśniejesz zawsze na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei. Zawierzamy się Tobie, Uzdrowienie chorych, Tobie, która pod krzyżem towarzyszyłaś cierpieniu Jezusa, zachowując niewzruszoną wiarę. Ty, Zbawienie ludu rzymskiego, wiesz czego potrzebujemy i jesteśmy pewni, że zatroszczysz się o to aby, tak jak w Kanie Galilejskiej, mogły powrócić radość i święto, po tym czasie próby. Dopomóż nam, Matko Bożej Miłości, przylgnąć do woli Ojca i uczynić to, co powie nam Jezus, który wziął na siebie nasze cierpienia, aby zaprowadzić nas, poprzez krzyż do radości zmartwychwstania. Amen“.

„Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Matko Boga. Racz nie gardzić naszymi prośbami, które kierujemy w czasie próby, ale uwolnij nas od wszelkiego niebezpieczeństwa, o chwalebna i błogosławiona Dziewico“.

Msza św. była celebrowana przez wikariusza Ojca Świętego dla diecezji rzymskiej kard. Angelo De Donatisa, który w homilii nawiązał do obecnego czasu zmagania z koronawirusem. Zwrócił uwagę, że z jednej strony daje się zauważyć postawę wielkiej wiary w ludziach, a z drugiej na twarzach wielu osób rysuje się niepokój. Doświadczył go również sam Jezus, w obliczu Swej męki.

Słowa, które wypowiedział wtedy: „W Twoje ręce powierzam mojego ducha“ przypominają nam, że nikt i nic nie może nas wyrwać z Bożych rąk, nawet śmierć. Najważniejszą rzeczą w czasie koronawirusa jest stanąć przed Bogiem, który w nas mieszka. On zachowa ludzkość, zjednoczy nas ze sobą nawzajem

- podkreślił wikariusz papieski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 maja, Dzień Matki

Wtorek, VII Tydzień Wielkanocny
+ wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
Objawiłem imię Twoje ludziom,
których Mi dałeś ze świata

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 20,17-27; Ps 68,10-11.20-21; J 17,1-11a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter