22 maja
wtorek
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież zaskoczył mieszkańców Greccio

Ocena: 0
1167

Franciszek przybył tam 4 stycznia z niespodziewaną wizytą. W położonym w środkowych Włoszech miasteczku odbywa się diecezjalne spotkanie młodzieży.

2016-01-04 17:37
pb (KAI/Il sismografo/Il Messagero), RV / Greccio, mz
fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

W Greccio znajduje się klasztor-pustelnia św. Franciszka. To tam po raz pierwszy w 1223 r. Biedaczyna z Asyżu zbudował szopkę na święta Bożego Narodzenia, wprowadzając tradycję trwającą do dziś na całym świecie. W żywej szopce nie było wówczas figurki dzieciątka Jezus, bo miał on się uobecnić w czasie Mszy świętej sprawowanej w tym miejscu przez brata Leona.

Papieża, który przyjechał swoim Fordem Focusem, wprowadził do świątyni, ku zaskoczeniu zgromadzonych, ordynariusz diecezji Rieti, bp Domenico Pompili. Franciszek przemówił do młodzieży, po czym zwiedził sanktuarium i pomodlił się przy żłóbku – poinformował włoski dziennik „Il Messaggero”. Spotkał się także z miejscową wspólnotą franciszkanów oraz uczestnikami spotkania młodzieży z antymafijnego Ruchu Libera.

Wcześniej Franciszek zajechał do będącego stolicą diecezji Rieti i tam odwiedził bp. Pompili. Watykan określił papieski wypad mianem „prywatnej wizyty modlitewnej”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły