7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież wyruszył w podróż do Bahrajnu

Ocena: 0
354

Papież Franciszek wyruszył w czwartek do Bahrajnu. To małe królestwo w Zatoce Perskiej odwiedzi jako pierwszy papież w dziejach. Został zaproszony przez króla Hamada ibn Isę al-Chalifę. Weźmie tam udział w forum dialogu "Wschód i Zachód na rzecz Ludzkiej Koegzystencji".

fot. www.cathopic.com

Samolot włoskich linii z papieżem, jego współpracownikami i wysłannikami mediów na pokładzie odleciał rano z rzymskiego lotniska Fiumicino. Podczas lotu Franciszek przywita się ze wszystkimi dziennikarzami na pokładzie. Będzie to okazja do krótkich rozmów i pozdrowień. Po pięciu godzinach maszyna wyląduje na lotnisku dla specjalnych samolotów w Awali w pustynnym rejonie Sachir w środkowej części Bahrajnu, niedaleko stolicy kraju, Manamy.

Hasłem podróży są słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. To podróż pod znakiem braterstwa i wzajemnego zrozumienia, a także wyraz woli zacieśnienia relacji z islamem - zapowiedział Watykan. Podkreślono, że Franciszek udaje się tam jako pielgrzym dialogu i pokoju w czasach naznaczonych przez wojnę.

„Jest to czas, w którym trzeba szukać sojuszników dla sprawy pokoju i braterstwa” - mówił dziennikarzom przed podróżą dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni. To 39. zagraniczna podróż papieża i jego powrót po ponad trzech latach nad Zatokę Perską. W 2019 roku był w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odwiedzając ten region świata jako pierwszy papież w historii.

Podczas czterodniowej wizyty w Bahrajnie Franciszek weźmie udział w ceremonii zamknięcia forum dialogu, spotka się z monarchą Bahrajnu i jego rodziną, odwiedzi meczet, gdzie będzie rozmawiał z Muzułmańską Radą Starszych. Weźmie także udział w spotkaniu ekumenicznym i w modlitwie o pokój w katedrze Matki Bożej Arabskiej, a także odprawi mszę dla około 30 tysięcy wiernych z całego regionu i spotka się z duchowieństwem w stołecznym kościele. Papież będzie gościem króla, który oddał mu do dyspozycji rezydencję na terenie Pałacu Królewskiego Sachir.

Z pokładu papieskiego samolotu Sylwia Wysocka (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter