22 września
sobota
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież wezwał do odmawiania różańca

Ocena: 0
906

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Ojciec Święty nawiązał do przypadającej w najbliższy piątek 13 października setnej rocznicy zakończenia objawień w Fatimie i zaapelował o modlitwę różańcową w intencji pokoju. Wezwał także do ochrony środowisk naturalnego człowieka.

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:


W najbliższy piątek, 13 października dobiegnie końca setna rocznica ostatnich objawień maryjnych w Fatimie. Ze wzrokiem skierowanym ku Matce Pana i Królowej Misji zachęcam wszystkich, zwłaszcza w obecnym miesiącu październiku do odmawiania Różańca Świętego w intencji pokoju na świecie. Niech modlitwa poruszy osoby najbardziej zbuntowane, aby „wygnały przemoc ze swego serca, słów i gestów oraz budować wspólnoty bez przemocy, które troszczą się o wspólny dom. «Nic nie jest niemożliwe, jeśli zwracamy się do Boga w modlitwie. Wszyscy mogą być twórcami pokoju»”(Orędzie na 50 Światowy Dzień Pokoju, 1 stycznia 2017 r.).

Tego samego dnia 13 października przypada Międzynarodowy Dzień Ograniczania Skutków Katastrof. Ponawiam mój stanowczy apel o ochronę stworzenia poprzez coraz bardziej uważną opiekę i troskę o środowisko. Zachęcam zatem instytucje i osoby posiadające odpowiedzialność publiczną i społeczną do krzewienia coraz bardziej takiej kultury, która miałaby na celu zmniejszenie narażenia na ryzyko i na katastrofy naturalne. Oby konkretne działania zmierzające do studium i obrony wspólnego domu mogły stopniowo zmniejszać zagrożenia dla najsłabszych grup społecznych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI