16 kwietnia
piątek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież we Francji zaraz po wyborach?

Ocena: 0
615

Papież Franciszek pragnie odwiedzić Francję i ma nadzieję, że będzie mógł to uczynić "w najbliższej przyszłości".

fot. Pixabay.com

Zapewnił o tym sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin w długim wywiadzie, udzielonym Jeanowi-Marie Dumontowi i zamieszczonemu w najnowszym numerze francuskiego tygodnika katolickiego "Famille Chrétienne". Jednocześnie zaznaczył, że nastąpiłoby to już po drugiej turze wyborów prezydenckich, przewidzianych na 7 maja br.

Purpurat watykański przypomniał, że we wcześniejszym wywiadzie dla tegoż pisma [w październiku 2015 r.] oświadczył, że Ojciec Święty chciałby chętnie przybyć do Francji, jak sam wspomniał o tym podczas pobytu w Strasburgu rok wcześniej. – W międzyczasie obchodziliśmy, jak wiecie, Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, z którego powodu Jego Świątobliwość musiał zmniejszyć liczbę swych podróży poza Włochy – stwierdził rozmówca francuskiego tygodnika.

Podkreślił, że po wyborach prezydenckich i parlamentarnych, zaplanowanych na ten rok, "być może będziemy mogli rozpatrzyć możliwość wizyty we Francji, mając przy tym nadzieję, że dojdzie do tego "w najbliższej przyszłości".

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się w tym roku w dwóch turach: pierwszą zaplanowano na 23 kwietnia, drugą w dwa tygodnie później – 7 maja. Mandat obecnego prezydenta wygasa 15 maja o północy. Wybory parlamentarne mają się odbyć w czerwcu br.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 kwietnia

Piątek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Pan obrońcą mego życia, *
przed kim miałbym czuć trwogę?

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6,1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter