22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: w maju odmawiajmy codzienny różaniec w intencji pokoju

Ocena: 0
1110

Nie poddawajmy się logice przemocy, podążajmy drogą dialogu i pokoju – apelował papież Franciszek nawiązując do rozpoczętego miesiąca maja, tradycyjnie poświęconego Matce Bożej. Mówiąc o deportacjach dzieci z Mariupola i wzywając kolejny raz do otwarcia bezpiecznych korytarzy humanitarnych prosił o codzienne odmawianie różańca w intencji pokoju.

Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ojciec Święty zauważył, że wojna na Ukrainie sprawia, iż jesteśmy świadkami makabrycznego regresu człowieczeństwa. „Czy naprawdę dążymy do pokoju, czy jest wola uniknięcia dalszej eskalacji militarnej i słownej” – pytał Franciszek na zakończenie południowej modlitwy maryjnej okresu wielkanocnego, którą odmówił z pielgrzymami przybyłymi na Plac św. Piotra.

Moje myśli kieruję ku ukraińskiemu miastu Mariupol, "miastu Maryi", barbarzyńsko bombardowanemu i niszczonemu. Właśnie teraz, z tego miejsca, ponawiam apel o utworzenie bezpiecznych korytarzy humanitarnych dla ludzi uwięzionych w hucie tego miasta. Cierpię i płaczę, myśląc o cierpieniach narodu ukraińskiego, a w szczególności o najsłabszych, osobach starszych i dzieciach. Docierają nawet straszliwe doniesienia o wydalaniu i deportacji dzieci

– mówił Franciszek.

I choć jesteśmy świadkami makabrycznego regresu człowieczeństwa, to wraz z tak wieloma udręczonymi ludźmi zastanawiam się, czy naprawdę dążymy do pokoju; czy istnieje wola uniknięcia nieustannej eskalacji militarnej i słownej; czy robimy wszystko, co możliwe, aby uciszyć broń. Proszę was, nie poddawajcie się logice przemocy, przewrotnej spirali broni. Podążajmy drogą dialogu i pokoju!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

Wtorek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
Trwajcie w miłości mojej.
Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter