21 maja
poniedziałek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież trzy razy w oknie na Franciszkańskiej 3

Ocena: 0
852

Pierwszy raz w środę wieczorem, a później także we czwartek i w piątek przewidywana jest obecność papieża Franciszka w tzw. Oknie Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

2016-06-10 23:21
pra / Kraków (KAI), sg
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Ojciec Święty zamieszka tam w czasie lipcowej wizyty w Polsce.

– To okno zawsze było przygotowane dla papieża Jana Pawła II, a potem dla Benedykta XVI – teraz będzie przygotowane też dla papieża Franciszka – mówił w czwartek w Sali Okna Papieskiego w krakowskiej kurii kard. Stanisław Dziwisz. – Liczymy na przemówienie, ale zostawimy to spontaniczności Ojca Świętego – dodał kard. Dziwisz zaznaczając, że nie wiadomo, czy papież Franciszek udzieli zebranym pod oknem na Franciszkańskiej 3 tylko błogosławieństwa, czy będzie chciał coś powiedzieć.

Ks. Adam Parszywka SDB z Komitetu Organizacyjnego ŚDM zaznacza, że Polacy są przyzwyczajeni do obecności Jana Pawła II w oknie na Franciszkańskiej 3, ale należy pamiętać, że Jan Paweł II w czasie wcześniejszych pielgrzymek „był u siebie, wracał do swojego domu, był wśród swoich”.

– Myślę, że nie należy się spodziewać aż tak spontanicznych i długich spotkań z papieżem Franciszkiem. Przede wszystkim ze względów językowych. Ale spotkanie po tak intensywnym dniu, o tak późnej porze, na pewno będzie wielkim wyzwaniem – mówił ks. Parszywka. – Raczej należy się nastawić na bardzo krótkie spotkania. A jeśli ich nie będzie, to myślę, że będziemy na tyle wyrozumiali, że zrozumiemy Ojca Świętego, że po tak intensywnym dniu ma prawo odpocząć – dodawał dyrektor Departamentu Komunikacji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły