20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież spotkał się z pływakami

Ocena: 0
1752

– Pływanie, tak jak każda inna dziedzina sportu, jeśli trenowane jest lojalnie, staje się okazją formowania do wartości ludzkich i społecznych. – mówił papież Franciszek do pływaków, których przyjął na specjalnej audiencji.

fot. pixabay.com

Ojciec Święty przyjął na specjalnej audiencji Włoską Federację Pływacką oraz zawodników startujących w Rzymie w zawodach pływackich o „Trofeum Siedmiu Wzgórz”. Papież przypomniał, że sport jest szkołą życia, a sami sportowcy stanowią dla młodzieży ważny wzór do naśladowania.

Franciszek podkreślił, że w zawodach sportowych nie liczą się jedynie wyniki, ale również ważną rolę odgrywa świadectwo sportowej dyscypliny, zdrowego współzawodnictwa i gry zespołowej. - Pokazujecie, jakie cele można osiągnąć dzięki trudowi treningów, które wymagają nie tylko wielkiego zaangażowania, ale i wielu wyrzeczeń – mówił Franciszek do włoskich pływaków.

– To wszystko stanowi wielką lekcję życia przede wszystkim dla waszych rówieśników – mówił Franciszek. – Pływanie, tak jak każda inna dziedzina sportu, jeśli trenowane jest lojalnie, staje się okazją formowania do wartości ludzkich i społecznych. Wzmacniając ciało, wzmacnia także charakter i wolę, pozwala lepiej się poznać, a także uczy wzajemnej akceptacji wśród zawodników.

Papież wskazał na znaczenie „bycia jedną drużyną”, co, jak podkreślił, uczy sportowców wzajemnej współpracy, a także niesienia sobie pomocy. Przypomniał też postać Noemi, włoskiej zawodniczki pływania synchronicznego, która zmarła kilka dni temu. Franciszek zapewnił o modlitwie za nią i jej rodzinę. Zaapelował również do pływaków, by dzięki pozytywnemu językowi sportu starali się czynić lepszym świat, w którym żyją.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -