17 czerwca
poniedziałek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież spotkał się z pływakami

Ocena: 0
1984

– Pływanie, tak jak każda inna dziedzina sportu, jeśli trenowane jest lojalnie, staje się okazją formowania do wartości ludzkich i społecznych. – mówił papież Franciszek do pływaków, których przyjął na specjalnej audiencji.

fot. pixabay.com

Ojciec Święty przyjął na specjalnej audiencji Włoską Federację Pływacką oraz zawodników startujących w Rzymie w zawodach pływackich o „Trofeum Siedmiu Wzgórz”. Papież przypomniał, że sport jest szkołą życia, a sami sportowcy stanowią dla młodzieży ważny wzór do naśladowania.

Franciszek podkreślił, że w zawodach sportowych nie liczą się jedynie wyniki, ale również ważną rolę odgrywa świadectwo sportowej dyscypliny, zdrowego współzawodnictwa i gry zespołowej. - Pokazujecie, jakie cele można osiągnąć dzięki trudowi treningów, które wymagają nie tylko wielkiego zaangażowania, ale i wielu wyrzeczeń – mówił Franciszek do włoskich pływaków.

– To wszystko stanowi wielką lekcję życia przede wszystkim dla waszych rówieśników – mówił Franciszek. – Pływanie, tak jak każda inna dziedzina sportu, jeśli trenowane jest lojalnie, staje się okazją formowania do wartości ludzkich i społecznych. Wzmacniając ciało, wzmacnia także charakter i wolę, pozwala lepiej się poznać, a także uczy wzajemnej akceptacji wśród zawodników.

Papież wskazał na znaczenie „bycia jedną drużyną”, co, jak podkreślił, uczy sportowców wzajemnej współpracy, a także niesienia sobie pomocy. Przypomniał też postać Noemi, włoskiej zawodniczki pływania synchronicznego, która zmarła kilka dni temu. Franciszek zapewnił o modlitwie za nią i jej rodzinę. Zaapelował również do pływaków, by dzięki pozytywnemu językowi sportu starali się czynić lepszym świat, w którym żyją.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu.

Dziś w Kościele: poniedziałek XI tydzień zwykły
+ wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 6,1-10; Ps 98 (97),1bcde. 2-3b.3c-4; Mt 5,38-42.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)