7 grudnia
sobota
Marcina, Ambrożego, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież spotkał się przed nuncjaturą z niepełnosprawnymi i ich rodzinami

Ocena: 0
242

– Chcemy świata, w którym kruchość i słabość będzie uznana za istotę tego, co ludzkie, gdyż wszyscy jesteśmy istotami kruchymi, w sobie lub w swych uczuciach lub w inny widoczny sposób – powiedział Franciszek podczas niezaplanowanego wcześniej spotkania z niepełnosprawnymi przed nuncjaturą apostolską w Bogocie.

fot.PAP/EPA/JOSE JACOME

7 września wieczorem, po Mszy św. w Parku Simona Bolivara, której przewodniczył, pod przedstawicielstwem dyplomatycznym Stolicy Apostolskiej, będącym papieską rezydencją w Kolumbii, zgromadziła się grupa osób niepełnosprawnych z rodzinami, z którymi Ojciec Święty odbył krótką rozmowę i których pobłogosławił.

To krótkie nieformalne spotkanie rozpoczęło się tańcami i śpiewami w wykonaniu obecnych, którzy następnie opowiedzieli papieżowi krótko o swej sytuacji.

W odpowiedzi Franciszek podziękował im za „te piękne rzeczy, za taniec i za śpiew”, po czym poprosił dziewczynkę, aby powiedziała coś na temat kruchości. Nawiązując do jej słów stwierdził: „Chcemy świata, w którym kruchość będzie uznana za istotę tego, co ludzkie, wszyscy bowiem jesteśmy istotami kruchymi, w sobie lub w uczuciach lub w winny widzialny sposób”. Dodał, że „wszyscy potrzebujemy, aby owa kruchość była szanowana, pieszczona, leczona na ile jest to możliwe i aby przynosiła owoce innym”.

Następnie na pytanie: „Kto jest jedyną osobą, która nie jest krucha?” zebrani odpowiedzieli: „Bóg”, po czym papież wyjaśnił, że „wszyscy potrzebujemy wsparcia przez Boga, dlatego nikogo nie można odrzucać”.

Na zakończenie wezwał obecnych do wspólnego odmówienia modlitwy Zdrowaś Mario, udzielił im błogosławieństwa apostolskiego i poprosił, aby nie zapominali modlić się za niego, gdyż – jak zaznaczył – sam jest „bardzo kruchy”.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie i przedstawiciele 4 organizacji skupiających osoby niepełnosprawne fizycznie i umysłowo, ich rodziny i osoby opiekujące się nimi, uczennice 3 szkół dla dziewcząt, z których dwie są przeznaczone głównie dla dzieci z rodzin ubogich oraz uczniowie innej szkoły, dzieci przygotowujące się do I komunii św. I uczęszczające na katechezę parafialną, grupy osób w starszym wieku i 10 głuchoniemych, które przekazały swe orędzie Ojcu Świętemu językiem migowym.

Śpiewał 50-osobowy chór studentów i uczniów klas maturalnych z różnych miast, któremu towarzyszyła grupa instrumentalna „Voz por vos” (Głos za was), złożona z 6 niewidomych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 grudnia

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".
Dziś w Kościele:
+ czwartek, I tydzień Adwentu, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 30,19-21.23-26; Ps 147,1-6; Mt 9,35-10,1.5.6-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -