21 października
poniedziałek
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: sport zawsze powinien służyć człowieczeństwu

Ocena: 0
360

„Łyżwiarstwo daje doświadczenie pasji życia, wolności poruszania się, pracy zespołowej oraz poszukiwania osobistej doskonałości” – te słowa Papież skierował do członków komitetu wykonaczego Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej.

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Franciszek zauważył, że zadaniem Federacji jest nie tylko popularyzowanie łyżwiarstwa na całym świecie, ale również doprowadzenie jak największej liczby osób do odkrycia piękna tego sportu. Zaznaczył, że wszystkie dziedziny sportu powinny być wyrazem radości oraz podkreślił, że łyżwiarstwo tradycyjnie jest sportem włączającym, zdolnym do przekraczania barier społecznych i otwartym na osoby w każdym wieku.

Chciałbym was zachęcić do podjęcia starań, które zapewnią, że radość z uprawiania łyżwiarstwa będzie mogła objąć również wydarzenia na wysokim poziome rywalizacji. Ufam, że wasze zaangażowanie we wprowadzanie młodych w sport pomoże im również dzięki podejmowanemu zmaganiu dojrzewać do bycia aktywnymi członkami społeczeństwa – zwrócił uwagę Papież. - Wartości takie jak szacunek, odwaga, altruizm, równowaga i panowanie nad sobą ukształtowane poprzez sport będą cennym przygotowaniem dla dobrego biegu przez życie. Sport, mówiąc jednym słowem, zawsze powinien być na służbie człowieczeństwa.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 października

Strzeżcie się chciwości, bo nawet gdy ktoś
ma wszystkiego w nadmiarze,
życie jego nie zależy od jego mienia

Dziś w Kościele:
poniedziałek XXIX tygodnia zwykłego 
+ dzień powszedni
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 4,20-25; Ps (Łk 1,69-75), Łk 12,13-21
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -