16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: sport zawsze powinien służyć człowieczeństwu

Ocena: 0
167

„Łyżwiarstwo daje doświadczenie pasji życia, wolności poruszania się, pracy zespołowej oraz poszukiwania osobistej doskonałości” – te słowa Papież skierował do członków komitetu wykonaczego Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej.

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Franciszek zauważył, że zadaniem Federacji jest nie tylko popularyzowanie łyżwiarstwa na całym świecie, ale również doprowadzenie jak największej liczby osób do odkrycia piękna tego sportu. Zaznaczył, że wszystkie dziedziny sportu powinny być wyrazem radości oraz podkreślił, że łyżwiarstwo tradycyjnie jest sportem włączającym, zdolnym do przekraczania barier społecznych i otwartym na osoby w każdym wieku.

Chciałbym was zachęcić do podjęcia starań, które zapewnią, że radość z uprawiania łyżwiarstwa będzie mogła objąć również wydarzenia na wysokim poziome rywalizacji. Ufam, że wasze zaangażowanie we wprowadzanie młodych w sport pomoże im również dzięki podejmowanemu zmaganiu dojrzewać do bycia aktywnymi członkami społeczeństwa – zwrócił uwagę Papież. - Wartości takie jak szacunek, odwaga, altruizm, równowaga i panowanie nad sobą ukształtowane poprzez sport będą cennym przygotowaniem dla dobrego biegu przez życie. Sport, mówiąc jednym słowem, zawsze powinien być na służbie człowieczeństwa.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

" Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie "

Dziś w Kościele: wtorek, XIV tydzień zwykły
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 2, 1-15a; Ps 69; Mt 11, 20-24
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -