6 lutego
poniedziałek
Doroty, Bogdana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież przyjął przewodniczącą Komisji Europejskiej

Ocena: 2.5
652

Dziś rano Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji w Pałacu Apostolskim w Watykanie Ursulę von der Leyen. Rozmawiano o wojnie na Ukrainie. Następnie przewodnicząca Komisji Europejskiej następnie spotkała się z Kardynałem Sekretarzem Stanu Pietro Parolinem, któremu towarzyszył Arcybiskup Paul Richard Gallagher, Sekretarz ds. stosunków z państwami i organizacjami międzynarodowymi – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Fot. PAP/EPA/PRESS OFFICE VATICAN MEDIA HANDOUT

Watykański komunikat po spotkaniu informuje o serdecznych rozmowach, które odbyły się w Sekretariacie Stanu. Strony skupiły się na dobrych stosunkach dwustronnych i wspólnym zaangażowaniu w działania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie, poświęcając szczególną uwagę aspektom humanitarnym i konsekwencjom żywnościowym przeciągającego się konfliktu. Następnie zwrócono uwagę na wnioski z konferencji na temat przyszłości Europy i konsekwencji dla przyszłego kształtu Unii.

Prywatna rozmowa papieża z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen trwała około 20 minut, od 10.30 do 10.50. Z papieżem Ursula von der Leyen rozmawiała o wojnie na Ukrainie, a także o klimacie i zrównoważonej architekturze.

Papież przekazał przewodniczącej Komisji Europejskiej odlew z brązu przedstawiający dwie splecione dłonie na tle kolumnady św. Piotra, kobietę z dzieckiem i statek z migrantami oraz napis: „Wypełnijmy nasze ręce innymi rękami”, a także tomy dokumentów papieskich, tegoroczne Orędzie na Światowy Dzień Pokoju, Dokument o ludzkim braterstwie, książka o Statio Orbis z 27 marca 2020 r., wydana przez Watykańską Drukarnię Wydawniczą (Lev), oraz tom o Apartamencie Audiencji Papieskich, wydany przez Prefekturę Domu Papieskiego. Natomiast przewodnicząc Komisji Europejskiej ofiarowała Ojcu Świętemu tom poświęcony szkole Bauhaus oraz zdjęcie projektu poświęconego planowaniu przestrzennemu.

Ursula von der Leyen jest matką siedmiorga dzieci: Davida (ur. 1987), Sophie (ur. 1989), Donaty (ur. 1992), bliźniąt Victorii i Johanny (ur. 1994), Egmonta (ur. 1998) i Gracie (ur. 1999). Należy do Kościoła Ewangelickiego w Niemczech.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter