25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież pozdrowił wolontariuszy Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP

Ocena: 0
289

Papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Regina Caeli pozdrowił grupę około 30 wolontariuszy Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski. 

Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

W dniach 11-14 kwietnia przebywali w Rzymie z modlitwą o pokój, pielgrzymując śladami Apostołów. Uczestnikom towarzyszył ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu.

Wolontariusze udali się do Rzymu, aby umocnić swoją wiarę, powierzyć swoją służbę Bogu, doświadczyć spotkania z Kościołem powszechnym i modlić się o pokój, zwłaszcza między Rosją a udręczoną Ukrainą. 

14 kwietnia wzięli udział w modlitwie wielkanocnej Regina Caeli z Papieżem na Placu św. Piotra. Papieskie pozdrowienie było dla wolontariuszy zachętą do dalszej ofiarnej pracy na rzecz wszystkich, którym niosą wsparcie i wiarę.

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski w imieniu polskiego Kościoła od ponad 30 lat jest odpowiedzialny za niesienie pomocy i nadziei chrześcijanom we wszystkich kilkunastu krajach byłego Związku Radzieckiego. W ciągu swojej sześcioletniej posługi wolontariusze dotarli już m.in. na Syberię, Ukrainę, do Kazachstanu, na Białoruś i do Rumunii. 

Pragnienie niesienia wiary i wsparcia potrzebującym wolontariusze łączą z doświadczeniem zawodowym, tworzą wyjątkową grupę międzypokoleniową, w której do wolontariatu zapraszani są młodzi ludzie, osoby starsze i całe rodziny.

Pomoc materialna i finansowa przeznaczana jest na wiele celów takich jak remonty, zakup żywności i środków pierwszej potrzeby czy organizacja wypoczynku wakacyjnego dla dzieci. Można wesprzeć działania Zespołu poprzez dokonywanie wpłat na konto Zespołu lub angażując się w wiele innych form pomocy opisanych na stronie: www.wschod.misje.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter