20 czerwca
środa
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież pobłogosławił domy ubogich mieszkańców Ostii

Ocena: 0
403

Dziś po południu Ojciec Święty, kontynuując poniekąd „piątki miłosierdzia” udał się do Ostii, aby tak jak to czynią we Włoszech proboszczowie w okresie wielkanocnym, pobłogosławić mieszkania socjalne w budynku przy Piazza Francesco Conteduca 11 – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

fot. Pixabay.com

Dwa dni temu, ks. Plinio Poncina, proboszcz parafii Stella Maris, jednej z sześciu w 100-tysięcznej Ostii poinformował mieszkańców, że jak zwykle przyjdzie do nich kapłan z błogosławieństwem wielkanocnym. Można sobie wyobrazić zaskoczenie mieszkańców, gdy zamiast swojego proboszcza zobaczyli Ojca Świętego. Franciszek pobłogosławił kilkanaście mieszkań, pozostawiając w darze różaniec. Żartobliwie przeprosił za kłopoty, zapewnił jednak że uszanował czas sjesty. 

Mimo przynależności do Rzymu, Ostia, z około 100 tysiącami mieszkańców, jest samodzielnym ośrodkiem urbanistycznym. Mieszka tam wiele osób ubogich. Kościół, parafia i nieduże boisko piłki nożnej często stają się ważnym punktem budowania więzi społecznych. Podobnie jak i w innych peryferiach wielu mieszkańców cierpi z powodu wykluczenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły