20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież odwiedzi Irlandię w 2018 roku

Ocena: 0
664

Arcybiskup Dublina potwierdził, że papież Franciszek odwiedzi Irlandię w 2018 roku. Wcześniej abp Diarmuid Martin informował, że zaprosił Ojca Świętego, by przewodniczył Światowemu Spotkaniu Rodzin, jakie ma się wtedy odbyć w stolicy Irlandii.

2016-05-19 14:32
pb (KAI/irishcatholic.ie) / Dublin, sg

Hierarcha ujawnił, że w czasie rozmowy z papieżem na temat tej wizyty usłyszał od Franciszka: „Przyjadę. A jeśli nie ja, to mój następca”.

Tygodnik "The Irish Catholic" spekuluje, że oprócz Dublina papież mógłby po raz pierwszy w historii odwiedzić Irlandię Północną, należącą do Wielkiej Brytanii, a także inne części Irlandii. Jego podróż mogłaby objąć siedzibę prymasów w Armagh w Irlandii Północnej, a także jeden z historycznych klasztorów oraz sanktuarium maryjne w Knock.

Jedynym papieżem, który przyjechał do Irlandii był dotychczas św. Jan Paweł II. W dniach 29 września – 1 października 1979 r. odwiedził on Dublin, Droghedę, Clonmacnois, Knock, Galway, Limerick i Maynooth. Ponieważ nie mógł przekroczyć granicy, by udać się do Irlandii Północnej, jego wizyta była uważana za „niekompletną”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -