23 września
czwartek
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież o zmarłym kard. Vanhoye: z oddaniem służył Bogu i Kościołowi

Ocena: 0
486

Z miłością i podziwem wspominam tego Brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi – napisał papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym, skierowanym na ręce przełożonego jezuickiej rezydencji św. Piotra Kanizujsza, Manuela Morujao SJ, po śmierci 98-letniego kardynała Alberta Vanhoye, SJ, emerytowanego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego i byłego sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

fot. arch.www.idziemy.pl

Ojciec Święty podkreśla swoją łączność ze współbraćmi z Towarzystwa Jezusowego, a także z krewnymi zmarłego kardynała i wszystkimi, którzy znali i cenili kardynała Alberta Vanhoye.

Franciszek napisał:

Wspominam z miłością i podziwem brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi. Z wdzięcznością myślę o jego intensywnej pracy jako gorliwego zakonnika, duchowego syna świętego Ignacego, kompetentnego wykładowcę, cieszącego się autorytetem biblistę, cenionego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego, gorliwego i mądrego współpracownika niektórych dykasterii Kurii Rzymskiej. Myślę także o jego miłości do posługi kaznodziejskiej, którą wykonywał z wielkodusznością, ożywiony gorącym pragnieniem przekazywania Ewangelii. Wznoszę moją modlitwę do Pana, aby za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy Maryi przyjął  wiernego sługę do niebieskiego Jeruzalem, i serdecznie przekazuję moje apostolskie błogosławieństwo wszystkim, którzy opłakują jego odejście, ze szczególną myślą o tych, którzy z miłością pomagali i towarzyszyli mu w jego ostatnich dniach

Msza św. pogrzebowa zmarłego kardynała Alberta Vanhoye, SJ zostanie odprawiona jutro w bazylice watykańskiej o godz. 11.00, a będzie jej przewodniczył wicedziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Leonardo Sandri.

Przeczytaj także: Zmarł kard. Albert Vanhoye

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter