26 czerwca
niedziela
Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: Nie oddalajcie się od Matki i różańca

Ocena: 0
1203

Papież Franciszek za pośrednictwem transmisji telewizyjnej podziękował licznie zebranym pielgrzymom w Fatimie za ich obecność w piątkowych uroczystościach. Przypomniał o swojej obecności w maju w tej portugalskiej miejscowości w związku z głównymi obchodami jubileuszu stulecia objawień maryjnych. – Nigdy nie oddalajcie się od Matki. Nigdy nie oddalajcie się od różańca – zaapelował papież do zebranych na placu głównym sanktuarium w Fatimie wiernych, którzy widzieli przemówienie Ojca św. na telebimach. Franciszek wezwał też zgromadzonych w portugalskim sanktuarium do porzucenia lęków.

fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Na zakończenie piątkowej mszy św., przypadającej dokładnie w stulecie ostatniego objawienia maryjnego w Fatimie, biskup diecezji Leiria-Fatima Antonio Marto przypomniał o dwudniowej pielgrzymce papieskiej do Fatimy, podczas której Franciszek ogłosił świętymi Hiacyntę i Franciszka Marto, małych uczestników objawień maryjnych z 1917 r. Portugalski hierarcha przypomniał, że przesłanie skierowane do dzieci przez Matkę Bożą dotyczące m.in. modlitwy o pokój jest wciąż aktualne w obliczu ponownego zagrożenia świata konfliktem nuklearnym.

Bp Marto stwierdził, że rozpoczęte w czwartek wieczorem uroczystości oficjalnego zakończenia roku jubileuszowe są wydarzeniem historycznym nie tylko dla Fatimy, ale w ogóle dla całego świata. Hierarcha przypomniał też słowa Jana Pawła II o tym, że “Fatima jest ciągle nowa”. – Mówię wam dzisiaj, że Fatima się nie starzeje. Przede wszystkim dzięki wam, tak licznie tu przybywającym – dodał bp Marto.

 

Tymczasem na Twitterze papież pisze:

 


 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 czerwca

Niedziela, XIII Tydzień zwykły
Mów, Panie, bo sługa Twój słucha.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9,51-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Zdrowa odpowiedzialność (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter