22 stycznia
sobota
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież modlił się za ofiary zamachu na Synaju

Ocena: 0
795

Papież Franciszek modlił się w niedzielę za zabitych i rannych w piątkowym zamachu w meczecie na półwyspie Synaj w Egipcie. Zapewnił też o swej modlitwie za Ukrainę w związku z Dniem Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu.

fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański w południe papież powiedział: "Wielki ból przyniosła nam w piątek wiadomość o masakrze w meczecie na północy Synaju w Egipcie. Wciąż modlę się za liczne ofiary, za rannych i za całą wspólnotę tak ciężko dotkniętą".

– Niech Bóg uwolni nas od tych tragedii i wspiera wszystkich wysiłki tych, którzy działają na rzecz pokoju, zgody i koegzystencji – dodał Franciszek. Następnie poprosił wiernych, by w milczeniu modlili się razem z nim za ofiary zamachu.

W ataku na meczet zginęło 305 osób, a 128 zostało rannych.

Papież nawiązał także do obchodzonego w sobotę na Ukrainie Dnia Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu lat 1932-33.

– Szczególnie pozdrawiam wspólnotę ukraińską, która wspomina tragedię Hołodomoru, śmierci milionów osób z głodu, spowodowanej przez reżim stalinowski – oświadczył papież.

Następnie zapewnił: "Modlę się za Ukrainę, aby siła wiary mogła przyczynić się do wyleczenia ran przeszłości i krzewienia dzisiaj dróg pokoju".

Podczas spotkania z wiernymi papież zachęcił ich modlitwy za jego rozpoczynającą się wieczorem podróż, w trakcie której odwiedzi Birmę i Bangladesz.

– Proszę was, byście towarzyszyli mi modlitwą o to, aby moja obecność była dla ludności tych krajów znakiem bliskości i nadziei – powiedział. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

Sobota, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. Najświętszej Maryi Panny w sobotę/ wsp. św. Wincentego, diakona i męczennika/ wsp.  św. Wincentego Pallottiego
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 3,20-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter