18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: liturgia bez zjednoczenia z Bogiem stanowi aberrację

Ocena: 0
260

"Człowiek jest dla liturgii, ponieważ jest dla Boga, ale liturgia bez tego zjednoczenia człowieka z Bogiem stanowi aberrację”  – zauważył papież. Przyjmując dziś w Watykanie grupę wykładowców i studentów liturgiki z Ateneum Uniwersyteckiego św. Pacjana w Barcelonie, Ojciec Święty wskazywał szczególnie na kwestię publicznego, wspólnego i osobistego, nawiązywania kontaktu z Panem.

Fot. pixabay

„Człowiek jest dla liturgii, ponieważ jest dla Boga, ale liturgia bez tego zjednoczenia człowieka z Bogiem stanowi aberrację” – zaznaczył Franciszek. Zauważył, że „być może z tego powodu św. Benedykt, u początków rozeznawania powołania swoich mnichów – co możemy przyjąć jako lekcję dla każdego chrześcijanina i oczywiście dla każdego biorącego udział w liturgii – jako kryterium sprawdzenia, czy Bóg jest naprawdę poszukiwany, proponuje zobaczyć gotowość kandydata na opus Dei, na uczestnictwo w Boskiej Liturgii w jej sensie osobistego i wspólnotowego spotkania z Bogiem”.

Franciszek podkreślał także, dalej idąc za św. Benedyktem, że równocześnie nie można zapomnieć o posłuszeństwie, czyli otwartości na bycie posłanym na służbę innym. Ponadto, konieczna okazuje się również pokora, przyjęcie krzyża, poprzez który Bóg może nas kształtować, a my możemy dotykać otwartych ran Zbawiciela.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter