28 marca
wtorek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: idźcie naprzód z prostą wiarą, która zmienia historię

Ocena: 0
304

Papież Franciszek zwrócił się z przesłaniem do Misyjnego Ruchu Franciszka z okazji inauguracji „Historyczno-Kulturalnego Szlaku «Czarnego Manuela» (Negro Manuel) Matki Bożej z Luján” w Argentynie.

Fot. Vatican Media - "Czarny Manuel" przed figurką Matki Bożej z Lujan

Historia tzw. Czarnego Manuela, sługi z Wysp Zielonego Przylądka, wiąże się z powstaniem w XVII wieku kultu Matki Boskiej z Lujan, najbardziej czczonego wizerunku maryjnego w Argentynie. W wieku 25 lat Manuel został sprzedany i przewieziony do Brazylii, gdzie służył portugalskiemu kapitanowi Andrei Juanowi. Tam też, w noc Bożego Narodzenia 1629 r. został ochrzczony. Kilka miesięcy później kapitan Juan wyjechał z misją specjalną: miał przewieźć obraz Niepokalanej Dziewicy do kaplicy w Sumampa, w regionie Santiago del Estero. Kiedy jednak w Buenos Aires zatrzymały go inne obowiązki, przekał zadanie dokończenia misji swojemu zaufanemu słudze. Drugiego dnia marszu woły przywiązane do wozu z wizerunkiem Dziewicy nagle zatrzymały się i nie chciały kontynuować marszu. Czarny Manuel nie miał wątpliwości: Matka Boża postanowiła zatrzymać się właśnie w tym miejscu, w Luján.

"Chcę być blisko was, towarzysząc Franciszkańskiemu Ruchowi Misyjnemu, który w tym momencie inauguruje i błogosławi Historyczno-Kulturalny Szlak Dziewicy z Luján" – zaznaczył papież.

Pragniemy, aby w tym miejscu towarzyszyła nam pamięć i pobożność do Dziewicy z Luján, aby towarzyszyła nam cierpliwość «Czarnego Manuela», w wędrówce przez historię i życie. Towarzyszę wam, błogosławię was. Niech Matka Boża czuwa nad wami, niech «Czarny Manuel» wstawia się za wami wszystkimi. I idźcie naprzód z tą prostą wiarą, z tą wiarą, którą otrzymaliśmy od naszych rodziców, wiarą naszego narodu. To właśnie wiara zmienia historię.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wtorek, V tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 21-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter