13 grudnia
czwartek
Lucji, Otylii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież zadzwonił do abp. Zimowskiego

Ocena: 0
1044

Franciszek zatelefonował dziś do abp. Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego Papieskiej rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia, który przebywa w szpitalu. Papież zapewnił go o modlitiwe i udzielił błogosławieństwa.

2016-07-12 17:50
xpr-a / Warszawa (KAI), rk
fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Poinformował o tym ks. Piotr Supierz, sekretarz arcybiskupa. Dodał, że kilka dni temu do abp. Zimowskiego zadzwonił także papież emeryt Benedykt XVI.

O modlitwę w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego prosili m.in. biskupi diecezji radomskiej. Oto treść komunikatu:

Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski przebywa w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Stan zdrowia Księdza Arcybiskupa pogorszył się. Choroba bliskiej osoby jest zawsze zachętą do łączności duchowej i modlitwy. Bardzo prosimy Czcigodnych Księży, Osoby życia konsekrowanego oraz Was, Drodzy Siostry i Bracia, o modlitwę w intencji ciężko chorego Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Prosimy szczególnie o modlitwę różańcową w intencji Księdza Arcybiskupa.

Biskup Henryk Tomasik
Biskup Adam Odzimek
Biskup Piotr Turzyński


Do tego apelu dołączył się także abp Stanisław Gądecki, który zapewnił abp. Zygmunta Zimowskiego o duchowej łączności z nim Konferencji Episkopatu Polski i poprosił Kościół w Polsce o modlitwę w intencji Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -