17 lipca
środa
Anety, Bogdana, Jadwigi
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież Franciszek poświęcił ołtarz "Gwiazda Niepokalanej" dla Niepokalanowa

Ocena: 0
1934

Podczas środowej audiencji generalnej na prośbę Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa papież Franciszek poświęcił ołtarz "Gwiazda Niepokalanej". Papież poprosił także Polaków o modlitwę o pokój.

fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Oto słowa papieża skierowane do Polaków:

Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Bardzo dziękuję za wasze modlitwy w czasie mojej podróży apostolskiej do Irlandii. Dzisiaj szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace z Radomia i Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Na ich prośbę pobłogosławiłem przed audiencją Ołtarz Adoracji Eucharystii, nazwany „Gwiazda Niepokalanej”. Zostanie on umieszczony w Sanktuarium w Niepokalanowie, które staje się ósmym Międzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój. Adorując Chrystusa zgodnie z duchowym pragnieniem św. Maksymiliana Kolbego, wypraszajcie pokój dla waszych rodzin, Ojczyzny, Europy i całego świata. Wam i waszym bliskim z serca błogosławię.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m. in. Młodzież z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Pruszcza Gdańskiego; Grupa młodzieży i dorosłych z parafii MB Śnieżnej w Tokarni (arch. krakowska); Grupa Profesorów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu; Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tęczyna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -