19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież Franciszek jest nowoczesny

Ocena: 0
1582

Zdaniem metropolity Dublina abp Diarmuid Martin papież posiada „prawdziwy talent” do podbijania serc dla nauczania Jezusa. Robi to „nie poprzez narzucanie lub osądzanie, ale przekonując i przyciągając”.

fot. Benhur Arcayan - Malacañang Photo Bureau, Domena publiczna, Link

– Papież Franciszek ma szczególny urok, jest czymś w rodzaju światowej gwiazdy religijnej, a jego człowieczeństwo i ludzkie ciepło przyciągają. Choć ma ponad 80 lat, jawi się jako papież nowoczesny i to się ludziom podoba – uważa hierarcha. Gościć on będzie Franciszka 25 i 26 sierpnia podczas Światowego Spotkania Rodzin w tym mieście.

Odnosząc się do kontekstu irlandzkiego, odmiennego od 1979 r., gdy kraj ten odwiedził św. Jan Paweł II, abp Martin podkreślił, że „papież Franciszek nie dokona cudów”. W ciągu 36 godzin jego wizyty nie będzie możliwe określenie nowej marszruty dla Kościoła w Irlandii. Ale Ojciec Święty wskaże narzędzia dla nakreślenia „nowej mapy drogowej”, biorąc pod uwagę to, że dzisiaj mapy są „interaktywne i stale aktualizowane”.

Według arcybiskupa Dublina, Franciszek „rzuci wyzwanie irlandzkiemu Kościołowi, by naprawdę był Kościołem w zmieniającej się kulturze”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -